Ďalšia smrť po vakcíne AstraZeneca! „Bez predchádzajúcich zdravotných problémov – zomrela na krvácanie do mozgu“

V pomerne mladom veku umrela po očkovaní vakcínou AstraZeneca v Španielsku 43-ročna učiteľka bez predchádzajúcich zdravotných problémov – zomrela na krvácanie do mozgu. Španielske úrady informujú aj o ďalších dvoch prípadoch, kde sa vyskytla po očkovaní touto vakcínou trombóza (vznik krvnej zrazeniny). Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Vakcínu od spoločnosti AstraZeneca pozastavili Španieli, Nemci, Francúzi a aj Taliani. Tieto opatrenia prichádzajú po tom, že majú obavy, že spomínaná vakcína môže spôsobovať vážne vedľajšie účinky, napríklad vznik krvných zrazenín, ktoré spôsobujú opuchy, infarkty a krvácanie.

Španielska lieková agentúra v oznámení napísala, že všetky tri prípady môžu súvisieť s „tvorbou krvných zrazenín v častiach tela, kde je ich vznik menej bežný“, ale pevné závery ešte nepredložila.

Vyšetrovatelia zo Španielskej liekovej agentúry „zhromažďujú informácie a vykonávajú dôkladné vyšetrovanie, aby zistili, či existuje nielen príčinná súvislosť s podaním vakcíny, ale aj možná časová súvislosť“.

V Španielsku bolo doposiaľ zaočkovaných vakcínou AstraZeneca už 975-tisíc ľudí. Európska lieková agentúra vyhlásila, že je pevne presvedčená, že výhody vakcíny AstraZeneca prevažujú nad jej prípadnými rizikami.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353