Dalajláma: "Európa je pre Európanov! Vracajte utečencov, inak sa stanete moslimskou baštou!" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Dalajláma: “Európa je pre Európanov! Vracajte utečencov, inak sa stanete moslimskou baštou!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Duchovný vodca Tibeťanov, ktorý od roku 1959 žije v indickom exile, vyjadril počas rozhovoru pre britskú BBC názor, že Európa by mala prijímať iba “obmedzený počet” utečencov.

Dalajláma vyhlásil, že “Európa je pre Európanov”. Podľa tibetského duchovného vodcu by sa najstarší kontinent mohol pritom čoskoro stať moslimskou alebo africkú baštou, ak európsky aparát nepristúpi k posielaniu migrantov späť do krajiny ich pôvodu. O jeho varovanie informuje web denníka Daily Mail.

Duchovný vodca Tibeťanov, ktorý od roku 1959 žije v indickom exile, vyjadril počas rozhovoru pre britskú BBC názor, že Európa by mala prijímať iba “obmedzený počet” utečencov. Podľa neho je síce Európa povinná prijať tých, ktorí potrebujú pomoc, ale nakoniec by sa tí istí mali vrátiť do svojich domovov.

Mali by pracovať na zlepšení stavu vo svojich krajinách

“Európske krajiny by mali utečencom pomôcť tým, že ich niečo naučia, dajú im vzdelanie a tréning. Ale cieľ by mal byť ich návrat domov. Zostať môže len obmedzený počet, inak by sa Európa stala moslimskou alebo africkou krajinou. A to je neprípustné, “povedal.

Nie je to prvýkrát, čo sa Dalajláma vyjadril k utečeneckej kríze v tomto duchu. Minulý rok vo švédskom Malmö napríklad hovoril o tom, že migranti by mali predovšetkým pracovať na zlepšení stavu v ich krajinách. Už vtedy navyše vyjadril svoj názor, že “Európa patrí Európanom”.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *