Zo sveta

Dajte nám svoju DNA z krvi a my vás necháme cestovať, „odkazuje“ Svetové ekonomické fórum

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Svetové ekonomické fórum: „Pošlite nám svoju krvnú DNA a my vás necháme cestovať a chodiť na akcie, sľubujeme, že vás nebudeme sledovať, a je to pre vaše zdravie“. Aj tak sa dá zhrnúť popisok prezentačného videa od MMF:

Svetové ekonomické fórum (World Economic Forum, WEF) je nezisková organizácia založená v Ženeve.

WEF založil v roku 1971 Nemec Klaus Martin Schwab, profesor manažmentu na univerzite v Ženeve.

Táto aplikácia môže pomôcť oživiť globálne cestovanie a významné podujatia počas pandémie, umožniť ľuďom bezpečne navštíviť krajiny, konferencie a športové akcie.

Užívatelia podstúpia vyšetrenie krvi v schválenom laboratóriu CovidPass. Potom im bude prostredníctvom telefónu vydaný bezpečný QR kód pre zdravotné víza, ktorý budú môcť predložiť pri odbavení, na hraniciach alebo pri vstupe na akcie.

Digitálny pas neobsahuje technológiu sledovania. Dôvernosť údajov je zachovaná. To šetrí čas i peniaze.

Tvorcovia systému CovidPass tvrdia, že vďaka využitiu údajov z krvných testov je stopercentne spoľahlivý a dokáže zabezpečiť, aby hranice prekračovali iba ľudia, ktorí nie sú nakazení vírusom.

Zároveň kontroluje prístup na koncerty, konferencie a pútnické cesty. Služba využíva automatizované epidemiologické údaje v reálnom čase a technológiu blockchain.

To môže krajinám pomôcť vyrovnať sa s budúcimi vlnami Covid-19 alebo iných epidémií bez nutnosti úplnej izolácie. CovidPass sa zaväzuje kompenzovať emisie oxidu uhličitého za každého svojho cestujúceho.

Celosvetové cestovanie a cestovný ruch boli zničené pandémiou. Podľa prognóz sa počet medzinárodných príjazdov v roku 2020 zníži o 78%.

Dopyt po osobnej leteckej doprave sa môže obnoviť až v roku 2024.
CovidPass môže pomôcť spoľahlivo a bezpečne oživiť cestovný ruch a zábavu.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *