Zo sveta

Cudzinca odsúdili za zneužívanie nevlastnej dcéry. Myslel si, že v Írsku je to legálne

Na 12 rokov bol odsúdený v Írsku 42-ročný občan cudzieho pôvodu, ktorý šesť rokov znásilňoval svoju nevlastnú dcéru. Začal s tým, keď jej bolo jedenásť. Spočiatku sa obhajoval tým, že si myslel, že „podľa írskych zákonov je to v poriadku“, ale potom uznal, že nie. Priznal sa k zneužitiu, odmietol však, že by ju znásilnil, uviedol v pondelok denník The Irish Times.

Sudca Michael White pri vynášaní trestu uviedol, že ho veľmi znepokojilo, že „netolerovateľné“ zneužívanie „prebiehalo ako bežná vec“. Dodal, že išlo o vážne porušenie práv dieťaťa, keď muž zneužíval svoju autoritu a dôveru, ktorú k nemu dievča ako k otčimovi mala.

Páchateľ, ktorého pôvod zrejme s ohľadom na ochranu obete žiadny zdroj neuvádza (pozn. red. podla všetkého vyznávač islamu), bol uznaný vinným vo všetkých bodoch obžaloby. Už vlani v januári sa na súde priznal k trom prípadom zneužitia dieťaťa mladšieho 17 rokov medzi marcom a júnom 2017. Odmietal ale ďalšie prípady znásilnenia s dokonaným pohlavným stykom. Poprel tiež, že by ju trikrát zneužil medzi rokmi 2011 a 2017 a že by ju sexuálne zneužil v júli 2017, kedy jej po telefóne ponúkol za sex 200 eur.

Sťažovala si až v 15 rokoch

Príslušník miestnej polície Vincent Henegan však vypovedal, že zneužívanie začalo vynúteným orálnym sexom, keď bolo obeti jedenásť rokov, a potom s ňou muž mal sex „veľmi pravidelne“ v dome rodiny, keď matka dievčaťa bola v práci.

Zneužívanie pokračovalo až do jej pätnástich rokov, keď sa na to sťažovala rodine, a nakoniec sa obrátila na miestnu policajnú jednotku Garda.

Obeť sa sťažovala, že trpí sebapodceňovaním a stresom, že nebola schopná spať a trpeli tým jej výkony v škole. Dodala, že svojho otčima už nikdy nechce vidieť.

Sudca dodal, že vzal do úvahy, že muž bol bezúhonný, dobre pracoval a skoro nevedel anglicky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *