Coca-Cola v Nórsku oslavuje islamský Ramadán. Bude mať nové logo islamského polmesiaca - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Coca-Cola v Nórsku oslavuje islamský Ramadán. Bude mať nové logo islamského polmesiaca

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

“Chceme spolu s nórskymi moslimami oslavovať ramadán,” tvrdí hovorca spoločnosti Coca-Cola.

Spoločnosť Coca-Cola sa chystá tlačiť v Nórsku nové logo venované moslimom počas svätého mesiaca známeho ako ramadán.

Nová kampaň bude obsahovať reklamné plagáty so známym logom Coca-Coly obklopeným polmesiacom, obrazovým islamským symbolom.

Nórska marketingová manažérka spoločnosti Coca-Cola Johanna Kosanovičová tvrdí, že nové logo je súčasťou záväzku značky k rozmanitosti a inklúzii.

“V moslimských krajinách máme dlhú históriu zdôrazňovania ramadánu, rovnako ako my v tejto krajine máme tradíciu pre vianočné kampane,” povedala Kosanovičová nórskemu denníku Dagbladet. “Teraz chceme prvýkrát v Nórsku osláviť ramadán spoločne s nórskymi moslimami.”

Na otázku, či má spoločnosť obavy z odporu verejnosti, Kosanovičová uviedla, že “je to v poriadku,” ak niektorí nezdieľajú ich víziu kultúrneho začlenenia.

“Veríme, že väčšina zdieľa naše hodnoty, ako je význam komunity a radosti. Takže chápeme, že nie každý bude chcieť, aby sme sa aktívne zapojili do kultúrneho začlenenia. Je to v poriadku, “povedala Kosanovičová.

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *