Slovensko

Čo sa deje? Armáda zo svojho webu stiahla informácie o projekte, do ktorého sa oprel Kotleba s Mazurekom

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS Marian Kotleba otvoril tému projektu MOVIR a hneď po ňom sa témy chytil aj poslanec Milan Mazurek. Obaja tvrdia, že projekt má byť akýmsi elektronickým väzením, ktoré bude monitorovať nakazených a neočkovaných ľudí.

Minister obrany Jaroslav Naď tieto informácie považuje za šírenie poplašnej správy a na oboch poslancov poddalo ministerstvo trestné oznámenie. Kotleba však tvrdí, že žiadne falošné správy nešíri a čerpal len s oficiálnych zdrojov.

Celý projekt vzniká ako spolupráca vlády s košickou Technickou univerzitou. „Cieľom projektu je vytvorenie a otestovanie mobilného monitorovacieho systému určeného na ochranu izolovaných skupín obyvateľstva pred šírením vírusových ochorení alebo opačne na ochranu obyvateľstva pred izolovanou skupinou identifikovanou ako zdroj rizika, vrátane návrhu, vývoja a overenia modelov správania sa jednotlivcov a entít,“ píše sa na stránke projektu.

Podľa Mariana Kotlebu a jeho slov ide o elektronické väzenie. „Vo vojenskom uzavretom priestore Lešť sa chystá vývoj elektrického väzenia pre skupinu ľudí, ktorá do toho väzenia bude úplne jasne uvrhnutá, lebo sa bude odmietať podriadiť covid opatreniam,“ povedal.

O projekte sme sa mohli dočítať aj na webovej stránke samotných Ozbrojených síl SR, ktoré podľa všetkého tento obsah stiahli. Na webe sa už nedá nájsť presne v čase, kedy Naď poddáva na Kotlebu a Mazureka trestné oznámenie.

“Na tejto adrese ešte nedávno Ozbrojené sily hrdo informovali o monitorovacom systéme. Po tom, čo sa ľudia začali pýtať, na čo komu to je, čo tým kto sleduje, zostalo toto. Zdá sa, že to normálne na hulváta vymazali alebo nám povedia, že ich niekto hackol?” Napísal v utorok poslanec Taraba a zdieľa screenshot stránok OZ SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *