Člen občianskej hliadky rómskeho pôvodu vyzval dvoch Rómov, aby sa slušne správali, skončil so zakrvavenou hlavou - MAGAZÍN 1
Slovensko

Člen občianskej hliadky rómskeho pôvodu vyzval dvoch Rómov, aby sa slušne správali, skončil so zakrvavenou hlavou

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

So zakrvavenou tvárou skončil člen občianskej hliadky v meste Dobšiná potom, čo vyzval dvoch Rómov k slušnému správaniu.

Občianske hliadky často riešia problémy s podnapitými, či hlučne a vulgárne sa správajúcimi občanmi. Inak tomu nebolo ani pri poslednom incidente v Dobšinej. Rómsky člen občianskej hliadky vyzval k slušnému správaniu dvojicu Rómov. Tí ho vzápätí napadli. Po incidente na Námestí baníkov skončil člen hliadky so zakrvavenou tvárou a útočníkov museli zaistiť príslušníci Policajného zboru.

Občianske hliadky fungujú v Dobšinej už niekoľko rokov a od 1. decembra 2017 v rámci projektu integrácie rómskej komunityboli hliadky rozšírené o ďalších 8 členov. Na projekt rozšírenia hliadok bol vyčlenený, na obdobie od 1. 12. 2017 – 31. 11. 2020, nenávratný finančný príspevok v rámci programu OP Ľudské zdroje vo výške 191 528,21 €, z celkových oprávnených výdavkov, ktoré boli stanovená na 201 608,64 €.

zdroj: prehladsprav.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *