Slovensko

Čižnár to vzdal a Kotleba má ďalšie víťazstvo späčatené! Neobráti sa na Ústavný súd s jeho prehrou

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa rozhodol, že nepodá na Ústavný súd návrh na preskúmanie rozsudku Najvyššieho súdu SR z konca apríla tohto roka, ktorým bola zamietnutá jeho žaloba na zrušenie politickej strany Mariana Kotlebu ĽSNS.

Čižnár podal návrh na zrušenie ĽSNS ešte v máji 2017.

Najvyšší súd rozhodol, že stanovy, program a činnosť Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu nie sú v rozpore s demokratickým zriadením, ústavou a zákonmi.

Jedným z dôvodov zamietnutia žaloby je aj „šikanózny charakter“ žaloby. „V danej veci je žaloba šikanóznym návrhom a neboli splnené zákonné podmienky,“ uviedol senát. 

Žalobca nepredložil dostatočné dôkazy o tom, že žalovaná strana je bezprostredným ohrozením demokracie. Nevyplýva to ani zo stanov. Uviedol senát v rozhodnutí.

Najvyšší súd uviedol, že neprihliadal na trestné pojednávania jednotlivých členov strany z dôvodu, že nie sú skončené a ani jeden člen nebol právoplatne odsúdený. 

Žaloba je nedôvodná a preto ju senát zamietol. „Proti tomuto rozsudku nie je možné podať opravný prostriedok.“ Rozsudok sa skončil. 

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *