Čína zatvára ľudí do kontajnerov kvôli covidu. Tí od zbláznenia zavíjajú ako opice - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Čína zatvára ľudí do kontajnerov kvôli covidu. Tí od zbláznenia zavíjajú ako opice

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ak ste si mysleli, že byť doma v karanténe je na nevydržanie a tak si pozrite uniknuté zábery z Číny a len dúfajme, že naša vláda si nevezme príklad.

Čína podľa všetkého zatvára vlastných občanov do takzvaných „karanténnych táborov“. Zo záberov, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach, vyplýva, že ide len o obyčajné biele plechové kontajnery s provizórnym ubytovaním vnútri.

Na ďalších záberoch vidíme, ako to vyzerá vo vnútri kontajnera, kde je len malá posteľ a špinavá kúpeľňa. Zdravotníci v bielom obleku dávajú tácku s jedlom pred dvere.

Portál BBC News už začiatkom roka 2022 informoval o tom, ako obyvateľom štvrte v čínskom meste Si-an prikázali opustiť svoje domovy a premiestniť sa do karanténnych zariadení. Stránka okrem toho citovala občana, podľa ktorého takto premiestnili aspoň tisíc ľudí. Zariadenia majú byť vybavené len prostriedkami na zabezpečenie základných potrieb.

„Nikto nás tu neprišiel skontrolovať, čo je toto za karanténa,“ pýta sa čínsky občan. „Viac ako tisíc ľudí premiestnili počas noci, a je medzi nami veľa starších ľudí a detí. Vôbec nás vopred neupovedomili, iba nás narýchlo premiestnili sem,“ dodáva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *