Čína sa musí pripraviť na jadrovú vojnu s USA, píšu už otvorene čínske noviny - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Čína sa musí pripraviť na jadrovú vojnu s USA, píšu už otvorene čínske noviny

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Príkaz amerického prezidenta Joea Bidena americkým spravodajským agentúram, aby zdvojnásobili svoje úsilie pri vyšetrovaní pôvodu koronavírusu v čínskom Wuhane, zrejme rozhneval Si Ťin-pchingovu vládu, čo malo za následok, že pekingská tlač napísala, že “Čína sa musí pripraviť na jadrovú vojnu so Spojenými štátmi “.

Čínsky komentátor denníka Global Times Chu Si-jing napísal, že Čína je v súčasnosti “strategicky zdržanlivá a naznačil, že krajina by mala zvýšiť svoj jadrový potenciál, aby v prípadnom konflikte odolala Spojeným štátom”. Si-jing napísal: “Máme veľa naliehavých úloh, ale jedným z najdôležitejších je pokračovať v rýchlom raste počtu jadrových hlavíc a strategických striel, ako je napríklad ďalekonosný Dongfeng 41. Musíme byť pripravení na vysoko intenzívnu konfrontáciu medzi Spojenými štátmi a Čínou, kedy bude veľký počet rakiet DF-41, JL-2 a JL-3 chrbticou našej stratégie. Naše jadrové strely by mali byť tak veľké, že sa americká elita bude triasť pri pomyslení na vojenskú konfrontáciu s Čínou.”

Dongfeng 41, najnovšie čínska medzikontinentálna balistická raketa (ICBM), bola prvýkrát oficiálne predstavená v októbri 2019. Odhaduje sa, že má maximálny dosah 14,000-15,000 kilometrov, je schopná letieť rýchlosťoi dvadsaťpäťkrát vyššou ako zvuk a môže niesť niekoľko hlavíc.

Citovaný zdroj tvrdí, že iba z takéhoto postoja by bolo možné v kľude riešiť rozdiely medzi Čínou a USA a je to jediný spôsob, ako sa vyhnúť vojenskému konfliktu.

Je potrebné poznamenať, že Peking cíti nepriateľstvo Spojených štátov v medzinárodnom meradle a navrhuje, aby ich krajina využila svojej moci a zabránila rizikám konfrontácie s USA.

Na druhej strane veliteľ Strategických síl Spojených štátov amerických (STRATCOM) admirál Charles Richard vo februári varoval, že americká armáda musí zmeniť prístup, pokiaľ ide o použitie jadrových zbraní, aby bol Washington “pripravený na konflikt”.

Americký predstaviteľ vyjadril znepokojenie nad globálnymi hrozbami, ktoré sú dnes na programe dňa. “Existuje reálna možnosť, že regionálne krízy s Ruskom alebo Čínou rýchlo prerastú v konflikt zahŕňajúci jadrové zbrane,” povedal.