Chystá sa obrovský protest proti vláde! Matovič má teraz moc ho zrušiť len tak - MAGAZÍN 1
Slovensko

Chystá sa obrovský protest proti vláde! Matovič má teraz moc ho zrušiť len tak

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Tisíce ľudí zdieľajú na sociálnych sieťach pozvánky na “Celoslovenský protivládny protest”. Ten sa má konať 17.októbra 2020 o 14:30 na Námestí slobody v Bratislave.

Kto stojí za týmto protestom sa nám ešte nepodarilo zistiť, ale má sa protestovať proti nezmyselným opatreniam novej vlády Igora Matoviča. Na letáku protestu dokonca stojí “Stop korona propagande!”.

Pozvánku na tento protest dostal aj šéf ĽSNS a ten sa vyjadril, že ide do toho a pozýva aj ostatných ľudí, aby sa pridali.

Od 1.októbra však platí na Slovensku núdzový stav. Znamená to, že vláda môže obmedziť slobodu slova, šírenie informácii ale aj právo na pokojné zhromažďovanie.

h) obmedziť alebo zakázať uplatňovanie práva pokojne sa zhromažďovať alebo zhromažďovanie na verejnosti podmieniť povoľovaním,
i) obmedziť právo slobodne rozširovať informácie bez ohľadu na hranice štátu a slobodu prejavu na verejnosti,

k) zakázať uplatňovanie práva na štrajk,