Chránil vás, aby vás nekopali policajti a je vo väzbe, plakala matka pred novinármi - MAGAZÍN 1
Slovensko

Chránil vás, aby vás nekopali policajti a je vo väzbe, plakala matka pred novinármi

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Včera večer Okresný súd v Piešťanoch poslal do väzby jedného z troch mužov, ktorí sú obvinení z útoku na verejného činiteľa a výtržníctva počas konfliktu v obchode LIDL, kde si odmietli dať rúška. Ďalší dvaja budú stíhaní na slobode.

Informovanie verejnosti sa neobišlo bez emócií. Pred súdom sa zišli okrem médií a obvinených aj rodina väzneného. Jeden z mužov, ktorý bol súčasťou incidentu v Lidli, bez okolkov priznal, že väznený muž ho len chránil pred kopancami.

“Je to nespravodlivé, je to politická objednávka”, viackrát zopakoval. Užialená matka väzneného len bezmocne zvolala, “veď to je moje dieťa, to je nespravodlivé. Preto aby vás chránil pred kopancami alebo zatknutím, sám je zatknutý?!” Presne tak, on je zatknutý, pretože mňa chránil,” priznal bez okolkov muž. Podľa neho je to celé účelové.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *