Zo sveta

Chorvátsky prezident: Médiá šíria paniku. Ľudia trpia tisíckami iných chorôb a hovoríme len o covide

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Prezident Chorvátska Zoran Milanovič na začiatku septembra 2021 priniesol rozhovor pre médiá, ktorý obletel aj naše sociálne siete. Milanovič hovorí o tom, že mediálna hystéria okolo korony ľuďom pomaly lezie na nervy a musíme sa vrátiť do normálu.

Milanovič v známom rozhovore hovoril o tom, že nedosiahnu viac ako 50% zaočkovanosť a keď Európska únia chce, nech ich ohradia ostatným drôtom, čo neurobia. „Keď mi niekto povie, že cieľom je úplne vyhubiť [túto hystériu] vírus, poviem mu, že je to šialené. To je nemožné. Teraz je dôležité, aby sme sa vrátili do normálneho života“, povedal prezident vo svojej kancelárii.

Prezident krajiny sa tiež vyhradil proti posadnutosti bezpečnosťou „Nikto si nemôže byť úplne istý. Neexistuje život bez rizika alebo choroby“, zdôraznil.

Zoran Milanovič médiá obvinil zo šírenia paniky, ktorú šíria už od začiatku. „Ľudia trpia tisíckami vážnejších chorôb, zatiaľ čo rok a pol hovoríme o covide“, povedal. „Okay, jeden rok. Rozumiem. Priznávam, bol som za to“ a dodal: „Od Nového roka počúvam len hlúposti.“