Zo sveta

Chorvátsky prezident: Kde je teraz Európsky súd pre ľudské práva, keď nezaočkovaných držia doma!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Chorvátsky prezident Zoran Milanovič bol v pondelok na návšteve vo Vatikáne, kde sa stretol s pápežom Františkom. Ako informoval spravodajský web Vatican News, rozhovory sa týkali hodnotenia bilaterálnych vzťahov a ďalšieho rozvoja spolupráce. František a Milanovič hovorili tiež aj témach medzinárodného a regionálneho charakteru vrátane situácie Chorvátov v Bosne a Hercegovine, ale aj o očkovaní proti chorobe COVID-19.

Agentúra HINA uviedla, že chorvátsky prezident po súkromnej audiencii u pápeža novinárom povedal, že súhlasí s pápežovým názorom, že očkovanie je „skutkom lásky.

„I napomáhať tomu, aby tak urobila väčšina ľudí, je skutkom lásky. Lásky k sebe samému, lásky k príbuzným a priateľom, lásky ku všetkým národom,“ uviedol pápež ešte v auguste.

„Vo Vatikáne boli všetci zaočkovaní a zdá sa, že vedecký pohľad na túto záležitosť prevláda, hoci rúška sa veľmi nenosia,“ konštatoval Milanovič po návšteve a dodal, že má problém s obmedzeniami, ktorých cieľom je brániť šíreniu covidu – podľa jeho názoru totiž nie sú založené na vede.

„Vakcíny vymyslelo niekoľko brilantných mozgov a tento nezmysel s protiepidemickými opatreniami nemá s vedou nič spoločné,“ vyhlásil chorvátsky prezident Milanovič.

Pripomenul, že „v Rakúsku od dnešného dňa zakazujú neočkovaným ľuďom opustiť svoje domovy“. „Čo to je? To je veda resp. pripomínajú tieto metódy tridsiate roky?,“

Milanovič v rozhovore s novinármi vo Vatikáne vyzval občanov, aby sa dali zaočkovať, ale poznamenal, že aj oni majú právo na ochranu pred svojvôľou.

„Pýtam sa, kde sú bojovníci za ľudské práva, kde je Európsky súd pre ľudské práva, ktorý má ambíciu meniť ústavy krajín? Nikde ho nevidno,“ vyhlásil Milanovič s tým, že by si rád vypočul názor súdu na práva ľudí, ktorí majú zákaz opustiť svoje domovy, pretože nie sú očkovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *