Chmelár: Budeme veľmi radi, keď Kotleba nevyjde z väzenia ako nový premiér - MAGAZÍN 1
Komentáre Slovensko

Chmelár: Budeme veľmi radi, keď Kotleba nevyjde z väzenia ako nový premiér

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pedagóg a politický analytik Eduard Chmelár sa vyjadril k rozsudku Mariana Kotlebu. Toho včera samosudkyňa Ružena Sabová poslala do väzenia na 4 roky a 4 mesiace. Kotleba súdia za darovanie šekov v hodnote 1488€ trom chudobným rodinám. Šéf ĽSNS sa voči rozsudku odvolal.

Chmelár vo svojom komentári upozorňuje, že z Kotlebu sa stane martýr a posilní to jeho politické pôsobenie. Analytik si ale myslí, že Kotleba je fašista a odsúdený mal byť už dávno za jeho skoršie činy. Napríklad, keď sa prechádzal po Námestí SNP v uniforme alebo bol pouličným bitkárom.

Učiteľ a neúspešný kandidát do parlamentu tvrdí, že Kotleba môže vyjsť z väzenia ako nový premiér.

“Jednak preto, že rozsudok zatiaľ nie je právoplatný a Kotleba sa odvolal na Najvyšší súd SR. A jednak preto, že štyri roky je príliš málo na to, aby z toho väzenia nevyšiel neonacistický vodca ako martýr. Vieme, že Hitlera väzenie posilnilo, napísal v ňom Mein Kampf. Pri súčasnom nestabilnom vývoji budeme veľmi radi, keď Marián Kotleba nevyjde z väzenia ako nový premiér,”