Slovensko

Chlapec v Banskej Bystrici sa rozbehol do cesty rozbehnutému autu. Vodič nemal šancu ubrzdiť (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Mladý len 19-ročný opitý muž sa v Banskej Bystrici doslovne rozbehol cez priechod pre chodcov. Mladík sa rozutekal cez priechod a auto ho čelne nabralo. U vodiča alkohol zistený nebol. To isté sa nedá povedať o mladíkovi, ktorý mal v krvi 2,71 promile alkoholu.

Polícia z Banskej Bystrici zverejnila video z cele udalosti. Mladík nehodu našťastie prežil.

„V utorok v noci došlo v Banskej Bystrici k zrážke chodca s prechádzajúcim osobným autom. Ako môžete vidieť na videu, 19-ročný chodec vbehol na cestu, pričom vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúceho auta nemohol bezpečne prejsť cez cestu a telom narazil do pravej prednej časti auta.Na mieste bol záchranármi ošetrený a prevezený do nemocnice. U vodiča alkohol zistený nebol, u chodca bol na zistenie alkoholu nariadený odber krvi. Výsledok rozboru potvrdil, že mladík mal v krvi 2,71 promile alkoholu! Dopravná nehoda je naďalej v štádiu vyšetrovania. Našťastie tento prípad skončil len zraneniami, z ktorých sa mladík verme čo najskôr zotaví. Pri prechádzaní cez cestu treba vždy zvážiť, či je to bezpečné vzhľadom na situáciu v cestnej premávke! Keď vkročíte na priechod pre chodcov v poslednej chvíli, môže nastať situácia, že vodič nedokáže včas zareagovať a riskujete tým prípadné zranenia. Obzvlášť pokiaľ je cesta mokrá, alebo namrznutá, významne sa predlžuje brzdná dráha auta a vodič v takýchto prípadoch nedokáže, aj napriek svojej snahe, zrážke zabrániť. Apelujeme na chodcov, ale aj vodičov, aby boli k sebe ohľaduplní a vzájomne sa rešpektovali. Niekedy je lepšie radšej pár sekúnd počkať, ako riskovať kolíziu a zranenie.“ píše Polícia.