Zo sveta

Chlapec si dal sukňu a znásilnil dievča na LGBT toaletách v škole. Školy však takéto záchody presadzujú

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Školy po celej Amerike sa zaoberajú otázkou, či by mali byť toalety rodovo neutrálne. Niektorí rodičia sa ale obávajú o bezpečie svojich maloletých detí. Debatu v amerických médiách rozpútala výpoveď jedného údržbára, ktorý opísal znásilnenie svojej dcéry na dievčenských toaletách chlapcom v sukni. Otec to potom ale na zasadnutí školskej rady pekne schytal.

Téma transgender inkluzívnych záchodov rozpútala na zasadnutí školskej rady v americkej Virgínii veľké nepokoje. Rada sa rozhodla vyhovieť požiadavkám zástupcov LGBTQ komunity a povoliť študentom využívať toalety podľa ich aktuálnej preferencie. Nové pravidlá sa ale nepáčili celej rade rodičov vrátane údržbára Scotta Smitha. Jeho dcéru vlani na jar znásilnil na dámskych záchodoch chlapec oblečený v sukni.

„Moja dcéra bola znásilnená. Išiel som na zasadnutie, aby som zistil, prečo naše deti nie sú v škole v bezpečí. Chcel som sa zveriť s tým, čo sa stalo mojej dcére. Lenže aktivisti na nás začali fyzicky útočiť a tvrdili, že hovorím nezmysly. Jedna aktivistka sa mi začala vyhrážať, že mi zničí život a označí ma na sociálnych sieťach za homofóba, „opísal Smith priebeh vyhroteného zasadnutia.

Niektoré vyhrážky sa naozaj naplnili. Smitha odviedla zo sály polícia a časť amerických médií mu dala nálepku pravicového násilníka, ktorý je hrozbou pre progresívnu politiku. Na sociálnych sieťach sa potom spoločne so svojou manželkou a dcérou stali terčom útokov a vtipov. „Ovplyvnilo to našu rodinu, naše manželstvo aj moju prácu,“ zveril sa otec.

O pár dní neskôr zverejnil investigatívny novinár z amerického denníka Daily Wire detaily znásilnenia Smithovej dcéry, ktoré získal z policajných záznamov. Vyšlo najavo, že rodovo fluidného chlapca už skôr obvinili z dvoch aktov sodomie. Chlapec potom prešiel na inú školu, kde mal spáchať rovnaký zločin.

Daily Wire upozornil tiež na to, že školská rada, vrátane okresného inšpektora, sa snažila informácie o znásilnení zatajiť, aby sa vyhla problémom s aktivistami pri presadzovaní transgender inkluzívnych toaliet. Smith sa teraz chystá školu zažalovať. „Keby si niekto vypočul aspoň 30 sekúnd Scottových slov, bol by zdesený a zdrvený,“ povedala advokátka Elizabeth Lancasterovci.

Hoci udalosť priniesla do života Smithových bolesť a utrpenie, hovoria, že im ide predovšetkým o bezpečie ich dcéry a ostatných detí v škole. To podľa nich nové pravidlá o transsexuálov inkluzívnych toaletách nezaručujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *