Slovensko

Chceli zapáliť sviečku Lučanskému. Skončili na polícii. Video zdieľajú tisíce ľudí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na sociálnej sieti česky hovoriaceho užívateľa Pavla Zítka sa objavilo video, kde chcel v uliciach Bratislavy zapáliť sviečky pre mŕtveho generála Milana Lučanského. Celú akciu im však prerušila policajná hliadka, ktorá dohliadala na zákaz vychádzania.

Muž vo videu neustále hovorí policajtom svoju verziu, že generála Lučanského zabili vo väzbe. Hliadka sa však snaží vysvetliť česky hovoriacemu pánovi, že je zákaz vychádzania, osoby sa môžu pohybovať len vo svojom okrese a to napríklad na prechádzke v prírode.

Čech točiaci video zachádza dokonca tak ďaleko, že tvrdí konšpiráciu, že našim predstaviteľom pichli len „akože“ vakcínu, ale im (policajtom) pichnú „ostrú“.

Hliadka následne oboznámi muža, že je predvolaný na obvodné oddelenie na úseku civilnej ochrany, kde bude vypočutý. Video sa končí tak, že muž kričí, aby do neho nestrkali a v tom sa záber vypína. Muži zákona však niekoľkokrát vyzvali Čecha, aby uposlúchol ich výzvy a on opakoval, že chce zapáliť sviečku generálovi Lučanskému.

Aktualizácia 08.50: Originál video aj profil muža zo sociálnej siete zmizlo.