Zo sveta

Český spevák sa zaočkoval a aj tak ochorel. Myslel si, že umrie: „Bol som prekvapený, že som to dostal“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Český spevák Petr Janda mal z covidu veľký rešpekt, chodil v rúšku a nechal sa aj očkovať. Chorobou sa však aj tak nakazil. Vzhľadom k tomu, že mu pred rokom po nákaze zomrel o rok starší brat Jiří, prežil si chvíle strachu. Reportéri televízie CNN Prima News ho navštívili čerstvo po ukončení izolácie.

Dnes už sa Janda cíti dobre, napriek tomu ho ešte trápia postcovidové syndrómy. „Tá choroba na mňa vždy siahne a potom odíde. Lekári tomu hovoria longcovid, „zveril sa frontman kapely Olympic. Po celú dobu pandémie bol Janda veľmi opatrný a nezdráhal sa ani vakcinácie. „Aby som pravdu povedal, mal som takú predstavu, že sa mi nemôže už nič prihodiť,“ priznal hudobník.

Zo dňa na deň sa mu ale urobilo zle. „Mal som nádchu a sprvu si myslel, že ide o chrípku, aj keď na ňu vôbec netrpím,“ opísal Janda prvé príznaky choroby. Druhý deň sa mu urobilo horšie, a preto si došiel na testy, na ktorých sa potvrdilo, že má koronavírus. „Bol som veľmi prekvapený, že som to chytil aj napriek tomu, že som očkovaný,“ povedal spevák. „Ono je ho asi všade plno. Bacily lietajú všade okolo nás a ľudia navyše ochorenie podceňujú, „doplnil hudobník.

V izolácii strávil dva týždne. Covid mu dal vraj veľa zabrať. „Prvý týždeň som hlavne prespal. Najhorší bol kašeľ, ktorý ma v noci budil zo spánku. Bol som naštvaný, zoslabnutý, bolelo ma na prsiach a motala sa mi hlava. Prešiel som pár krokov z izby do izby a už som bol unavený. Nikomu to neprajem, „povedal muzikant.

Zažíval aj chvíle, kedy sa o seba naozaj bál. „Boli momenty, počas ktorých som mal o seba strach aj vzhľadom na to, že na covid zomrel môj starší brat Jirka. Premýšľal som o tom a jeden večer som si dokonca hovoril, že už je to tu. Nemohol som sa totiž nadýchnuť, „opísal Janda. Pozor na neho dávala jeho manželka Alica, ktorá si domov kúpila prístroj na saturáciu, ktorým ho neustále kontrolovala. „Našťastie sa to nezhoršovalo. Myslím, že som z toho už vonku, „doplnil.

One Reply to “Český spevák sa zaočkoval a aj tak ochorel. Myslel si, že umrie: „Bol som prekvapený, že som to dostal“”

  1. kedze to nemusel, v praci ho do tohto svinstva nik netlacil, tak je blbec, ze si nedohladal info o tom, ze hra zivu (zatial) postavu v rozpravke o „certification of vaccination id“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *