Zo sveta

Český spevák Ledecký tvrdí, že táto pandémia je najväčší kšeft v dejinách zdravotníctva

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ďalší známy český umelec sa vyjadril k pandémii koronavírusu a opäť má na vec trochu iný pohľad. Janek Ledecký vo svojom videu ukazuje rôzne grafy a jeho video už získalo tisíce lajkov (video na konci článku).

„Ako vidíte, ten denný počet nakazených dostúpal až na 300 tisíc denne. A teraz to dôležité: Tá čierna krivka, krivka denných úmrtí s covidom. Zdôrazňujem s covidom, pretože asi viete, že trebárs Američania do toho počtu hádžu aj obete dopravných nehôd, ktoré boli po smrti pozitívne testované. Ale to dôležité je vzťah tých dvoch kriviek. Zatiaľ čo počet nakazených dramaticky narastá a stúpa, tak počet úmrtí nevykazuje našťastie, a to zdôrazňujem, žiadny rast za celých tých 6 mesiacov…“, so zápalom objasňoval Janek pomocou kriviek grafu.

„Takže sa so mnou možno zhodnete, že je najvyšší čas dupnúť na brzdu. Ale nie na tú hospodársku, spoločenskú, kultúrnu, na ktorú sa tu duplo v marci, ale dupnúť na brzdu tej hysterickej marketingovej kampane farmaceutických firiem, ktoré nás tu bombardujú víziami zrútenia nášho zdravotníctva. A k tomu ešte pridávajú ako korenie zo sveta obrázky preplnených márnic, kopanie hromadných hrobov, a to všetko len preto, aby nás vydesili. Pretože dobre vedia, že toto je najväčší kšeft v dejinách farmácie,“ zdôrazňuje Janek svoj názor.