Zo sveta

Český šéf polície: Bojím sa povinného očkovania. Odíde nám 10-tisíc ľudí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Český policajný šéf Ján Švejdar v utorok varoval pred zavádzaním povinného očkovania pre vybrané profesie. Upozornil na to, že česká polícia by mohla prísť o 10-tisíc ľudí, ktorí očkovanie doteraz odmietajú.

„Než bude rozhodnuté o povinnom očkovaní konkrétnych profesijných skupín, je potrebné diskutovať a objasniť si následky, ktoré by to pre nich v praxi mohlo mať. Pri Polícii ČR si to v tejto chvíli neviem predstaviť,“ napísal Švejdar na Twitteri.

Švejdar uviedol, že minimálne prvú dávku očkovania doteraz dostalo takmer 82 percent policajtov a občianskych zamestnancov polície, čo označil za skvelý výsledok.

„Nie som si ale istý, či si Polícia ČR môže dovoliť stratiť až 10-tisíc kvalifikovaných ľudí, ktorí očkovanie doteraz odmietajú,“ dodal.

Policajtov je v českom zbore zhruba 40 tisíc, občianskych zamestnancov má polícia okolo 10 tisíc.

Povinné očkovanie pre vybrané skupiny zvažuje česká vláda. Týkať by sa mohlo od februára budúceho roka ľudí nad 60 rokov veku, zdravotníkov a pracovníkov integrovaného záchranného systému a osôb pracujúcich v sociálnych službách.

One Reply to “Český šéf polície: Bojím sa povinného očkovania. Odíde nám 10-tisíc ľudí”

  1. zaostala a skorumpovana policia je zakladnym pilierom bezpravia vo svete.
    riesenie je SNP2, partizanska „hra“, to je presne to coho sa vrchnost boji

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *