Český profesor označil očkovanie detí na Slovensku za experiment. Slová teraz berie späť - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Český profesor označil očkovanie detí na Slovensku za experiment. Slová teraz berie späť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Český profesor a bývalý minister zdravotníctva Roman Prymula kritizoval Slovensko za očkovanie detí od piatich rokov. Teraz svoje slová berie späť. O tom, že vakcíny sú len pre rizikové skupiny maloletých a nie pre plošné očkovanie v čase, keď vystupoval v relácii Českej televízie nevedel.

Na Slovensku môžu pediatri alebo špecialisti očkovať niektoré skupiny detí od 5 do 11 rokov. Bývalý minister zdravotníctva Roman Prymula to v relácii Českej televízie označil za experiment.

Teraz mení názor. V tom čase totiž nemal informáciu, že očkovať sa môžu len malí pacienti s neurovývinovým, pľúcnym a onkologickým ochorením, srdcovým zlyhávaním, pľúcnou hypertenziou či chudokrvnosťou alebo poruchou imunity, informujú Správy RTVS.

„My sme v tom čase mali informáciu, že očkovanie od 5 rokov je v podstate plošné na Slovensku, preto tá kritika, ale odvtedy sme sa dozvedeli, že je to iba selektívna záležitosť pre rizikové skupiny. V tomto zmysle slova problém nie je,“ uviedol Prymula.