Český imunológ: Omikron sa stal prirodzenou vakcínou, očkovanie ďalšími dávkami je zbytočné - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Český imunológ: Omikron sa stal prirodzenou vakcínou, očkovanie ďalšími dávkami je zbytočné

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Omikron sa stal prirodzenou vakcínou, ktorá nás bude dobre chrániť pred všetkými variantmi covidu. V programe televízie CNN Prima News 360 ​​° to povedal imunológ Vojtech Thon. Ten si tiež myslí, že očkovanie ďalšími dávkami vakcíny je zbytočné a môže byť dokonca nebezpečné. Spochybnil aj zmysel covid pasov.

Podľa Thona si musíme uvedomiť, ako vírus v organizme účinkuje a ako ho napadá. „Je potrebné vytvárať vakcíny, ktoré budú chrániť aj na slizniciach. Vakcíny, ktoré podávame v striekačke, chránia organizmus až potom, keď sa vírus dostane do celého tela. Môžeme mať aj slizničné vakcíny. Človek to za celé dva roky nedokázal vytvoriť. Príroda nám posiela variant omikrón, ktorý sa stáva vakcínou, nebudeme potrebovať dávky priamo, ktoré podávame v striekačke, pokiaľ to budeme vedieť využiť,“ má jasno imunológ.

„V súčasnej dobe sa nikto variantu omikron nevyhne. Získala schopnosť rýchlo sa šíriť, ale rezignovala na vytváranie fúzie buniek. Pokiaľ to využijeme, vytvoríme presne to, čo potrebujeme urobiť za normálnych okolností vakcináciou, ale ako ľudia sme to neboli schopní zariadiť. Teraz to má v réžii vírus,“ pokračoval na CNN Prima NEWS Thon.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *