Český expert chce stopnúť dôchodok ľuďom, kým sa nedajú očkovať - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Český expert chce stopnúť dôchodok ľuďom, kým sa nedajú očkovať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zaočkovaných je stále nízky počet a krajiny sa rozhodujú, ako donútiť ešte viac ľudí, aby si do seba nechali pichnúť vakcínu. V českej televízii PRIMA CNN diskutoval profesor a epidemiológ Roman Prymula, hudobník Janek Ledecký, textár Michal Horáček a politický marketér Jakub Horák.

A práve marketingový odborník Horák sa postaral o poriadny rozruch, keď odpovedal, ako by donútil rizikové skupiny, aby sa dali zaočkovať.

Marketingový mág sa rozšafne posunul v kresle a vypálil: “Ja by som im stopnul penziu a mohli by si ju vybrať až keď prejdú očkovaním.”

Nebolo úplne zrejmé, ako vážne túto poznámku myslí, preto sa Janek Ledecký, ktorý predtým zjavne hovoril úplne vážne, okamžite vymedzil proti tomuto druhu motivácie.

Slová z televízie zaujali aj mnoho divákov. Doktora Lukáša Pollerta, alebo advokátku Janu Zwyrtek Hamplové, ktorá sa zapojila do aktivít proti vládnym opatreniam. Tá by pánovi Horákovi predviedla takú stopku, že by nestačil pozerať. “Ja by som frajerovi stopla slobodu. Za vyvolávanie nenávisti k skupine obyvateľov. Bodka, “