Zo sveta

Český doktor: Keď potrebujeme zachrániť dôchodcu od covidu na 5 rokov, je smiešne hovoriť o vedľajších účinkoch, ktoré prídu možno o 20 rokov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Český primár infekčného oddelenia Pavel Dlouhý bol hosťom v diskusnej relácii CNN Prima News, kde hovoril okrem iného aj o tom, že deti, ktoré radia svojim rodičom, nech sa neočkujú, im vystavujú poukážku do nemocnice na ventilátor.

„Ak niekto z detí poradí svojmu rodičovi ‚nenechaj sa očkovať‘, vystavuje mu poukážku na to, aby sa dostal do nemocnice na ventilátor alebo aby nadchádzajúce Vianoce boli jeho posledné,“ upozornil v Interview Pavel Dlouhý.

Zdravotníkom z mobilných tímov sa podľa neho často stáva v domovoch seniorov, že veľká časť ľudí tretiu dávku odmieta. „Niektorí hovoria: ‚Mne dcéra povedala, nech si to nedávam, že ktovie, čo to so mnou urobí.“ Máme tu evidentný vplyv odmietačstva a rôznych fám o dlhodobých následkoch. Ak je niekomu 87 (rokov) a potrebujeme ho zachrániť pred covidom na ďalšie tri až päť rokov života, tak je smiešne sa baviť o tom, že vakcína bude možno mať za dvadsať rokov nejaké následky, ktoré nikto nevidel,“ upozornil Dlouhý.

Aj keď vakcíny, ktorými dnes očkujeme u nás aj v celej EÚ, boli riadne schválené, nikto nevie odpovedať na otázku, aké vedľajšie účinky budú mať o 5 – 10 rokov. Odborníci však tvrdia, že veda pokročila a už dnes vieme, že vedľajšie účinky budú minimálne či žiadne. Stále to však nevedia povedať s istotou a riziko vedľajších účinkov vakcíny prevyšuje nad rizikami covidu.

2 Replies to “Český doktor: Keď potrebujeme zachrániť dôchodcu od covidu na 5 rokov, je smiešne hovoriť o vedľajších účinkoch, ktoré prídu možno o 20 rokov

  1. No jasné, vakcíny sú bezpečné. Hmmm…, vakcíny možno aj hej, ale dá sa to rovnako povedať aj o inekciách génovej terapie? Čo na to športovci, čo ešte nestihli exitnúť po infarkte , ale len ostali do smrti mrzákmi po zápale srdcového svalu a pod, čo tie mRNA jedy vyvolávajú?
    Ak dnešná veda pokročila tak, že už vie, čo bude za 5-10-20 rokov, hoci to nemala odkiaľ zistiť, tak to nie je veda, ale šarlatánstvo veštenia.
    A ešte taká maličkosť, mRNA „vakcíny“ (správne – lieky génovej terapie) dodnes riadne schválené nikde ešte NEBOLI. Jediné, čo je okolo nich „riadne“, sú klamstvá o ich ochrane a neškodnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *