Zo sveta

Český biológ: Tí, ktorí prekonajú covid, ostanú hlúpejší. Odhalil to môj facebookový prieskum

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Evolučný český biológ a parazitológ Jaroslav Flegr v relácii Interview konštatoval, že ľudia po chorobe COVID-19 zblbnú. „Môj prieskum ukázal, že tí, čo prekonajú COVID-19 sú na tom fyzicky a duševne zle, zblbnú. Majú aj horšiu inteligenciu, schopnosť sa sústrediť, „podotkol vo vysielaní CNN Prima NEWS.

Flegr v relácii predstavil svoj prieskum, ktorý vykonal cez sociálnu sieť Facebook. Zapojilo sa do neho 2 500 ľudí. „Pýtal som sa ich, ako sa cítia v poslednom mesiaci oproti dobe pred covidom,“ vysvetlil. Ich priemerný vek bol vraj 31 rokov. „Tí, čo covid prekonali, a medzi nimi boli aj tí do 30 rokov, sú na tom fyzicky aj psychicky zle, zblbnú. Majú horšiu inteligenciu, schopnosť sa sústrediť, horší sa im aj pamäť, „uviedol.

Hoci sa jedná o prieskum na sociálnych sieťach, na výsledku to podľa Flegr nič nemení. Ten sa vyjadril aj k aktuálnej situácii v Česku. „Je vidieť stúpajúci trend nakazených, ale poriadne sa to rozbehne až sa dostaneme k tisíckami nakazených. Až potom uvidíme, ako situácia prebieha, a odhadneme, kedy prídu ďalšie vlny, „podotkol.

Myslia si, že Česku hrozí veľká vlna na jeseň. „Už to však nebude taká tragédia, našťastie, a to vďaka vakcinácii. Vďaka nej ale trhne rekord v počte nakazených. Nebudeme mať ale preplnené špitále a nebude sa robiť dlhý lockdown, „myslí si.