Česko: Rodičia, ktorých dieťa po očkovaní umrie, bude štát odškodňovať - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Česko: Rodičia, ktorých dieťa po očkovaní umrie, bude štát odškodňovať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Českej republike sa ľudia dočkajú náhrady, ak im umrie následkom očkovania dieťa alebo bude mať vážne zdravotné problémy. Podľa českého ministra zdravotníctva za ANO Adama Vojtecha budú mať na odškodnenie nárok pozostalí po tých, ktorí zomrú po tom, čo podstúpili povinné očkovanie.

\”Štát poskytne náhradu osobe blízkej očkovanému za duševné útrapy, ak dôjde následkom povinného očkovania k usmrteniu alebo zvlášť závažnému ublíženiu na zdraví očkovaného,\” schválili doslova poslanci.

Zákon ešte musí posúdiť Senát. Ministerstvo by odškodnenie vyplácalo podľa predlohy do pol roka od doručenia žiadosti, ak chybu neurobil očkujúci lekár alebo výrobca vakcíny.

Maximálnu výšku náhrady predloha nestanoví, ministerstvo chce postupovať podľa Občianskeho zákonníka a podrobnosti stanoviť vyhláškou. Predpokladá, že celková výška náhrad nepresiahne 100 miliónov českých korún ročne. Minister zdravotníctva Adam Vojtech uviedol, že náhrady by mohli otupiť hrany odporcov očkovania.

Podmienkou odškodnenia bude žiadosť podaná ministerstvu do troch rokov od doby, keď ujma vznikla. Kvôli náročnému preukazovaniu návrh nevyžaduje dôkaz príčinnej súvislosti. Neúspešní žiadatelia by sa mohli obrátiť do štyroch rokov na súdy.

7 Replies to “Česko: Rodičia, ktorých dieťa po očkovaní umrie, bude štát odškodňovať

 1. Jasné – veď vieme, ako to chodí (okrem toho, že je to celé choré)… Pokiaľ dieťa nezomrie do 72 hodín po očkovaní, šanca, že zoberú do úvahy smrť ako následok očkovania, je minimálna.

 2. Tiež chcem dieťa,aby som ho dal čo najskôr zaočkovať,aby som mohol dostať riadne tučné odškodné…
  Vám už načisto drbe,koľko je podľa vás dosť???

  1. Zle sa pýtaš.
   Správne otázka znie: “Koľko je pre vás dosť?”
   Odpoveď je skrytá niekde medzi dĺžkou lán a počtom bední so zásobníkmi.

  1. presne, ale na druhej strane, zial ked ovcan naletel … :-(.
   vsetky vacci su toxicke, nesluzia zdraviu, je to Pasteurov podvod.
   kto tvrdi opak je bud zaplateny, alebo blbec.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *