Zo sveta

Česká lekárka: Po očkovaní mali deti neurologické problémy aj embóliu. Pozitíva ale prevažujú

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Česká senátorka za hnutie STAN a lekárka Alena Dernerová v programe Partie priznala, že vo svojej ordinácii rieši aj prípady nežiaducich účinkov po očkovaní u detí. „Mám dve deti, ktoré majú neurologické problémy. Šestnásťročná slečna má po očkovaní pľúcnu embóliu. Po vakcinácii môžu prísť nežiaduce účinky, ale stále ich je menej oproti benefitom,“ podotkla vo vysielaní CNN Prima NEWS.

Téma očkovania a rozdeľovania spoločnosti na vakcinované a nevakcinované rozpútala v programe Partie silnú debatu. Senátorka Karla Maříková (SPD) kritizovala rokovania končiacej vlády Andreja Babiša (ÁNO), ktorí ľuďom údajne tvrdia, že očkovanie proti covidu nemá trvalé následky. „V čo spoločnosť nemá dôveru, sú neznáme dlhodobé účinky vakcíny. Aj farmaceutické firmy sa zriekli zodpovednosti,“ uviedla.

Dernerová, ktorá pracuje ako detský neurológ, priznala, že po očkovaní sa nežiaduce účinky môžu vyskytnúť. „V ordinácii mám dve deti, ktoré majú neurologické problémy. Šestnásťročná slečna má po očkovaní pľúcnu embóliu. Nežiaduce účinky sa po vakcinácii môžu objaviť, ale stále ich je menej oproti benefitom,“ pripomenula.

Podotkla, že sa ľuďom musí hovoriť „faktická pravda“. „Jediná vakcína, ktorá bola rýchlo uvedená na trh, bola proti mumpsu, vyvinula sa počas štyroch rokov. Nedôvera spoločnosti pramení z toho, že sa hovorí polovičná pravda a dobre sa nekomunikovalo,“ zdôraznila. Pripomenula, že vzniká fond na odškodnenie ľudí s nežiaducimi účinkami vakcíny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *