Slovensko Zo sveta

Česi zavádzajú lockdown! Zatvárajú skoro všetko aj kaderníctva. Obmedzili aj pohyb osôb

Vláda v Česku dnes rokovala o nových obmedzeniach. Česi sa vracajú do režimu, aký mali na jar tohto roka. 

Od dnes musia Česi nosiť rúška vonku ale aj v autách. To, však nie je všetko. Našich susedov čaká lockdown a zatvárať sa budú maloobchody a služby, napríklad kaderníctva.

Tak sa Česi vracajú do podobného režimu aký mali na jar. Minister zdravotníctva Roma Prymula tieto opatrenia avizoval už včera.

Reprodukčné číslo sa podľa Prymulu nepodarilo existujúcimi opatreniami stabilizovať, preto prichádzajú prísnejšie reštrikcie. Tie majú v prvom rade zabrániť vyčerpaniu kapacít nemocníc.

Všetky dnes oznámené opatrenia začínajú platiť zajtra v 6:00 ráno a budú trvať až do 3. novembra.

Výnimku z nových opatrení majú maloobchody so základným sortimentom, veľkoobchodný predaj má zostať bez obmedzenia. Vo veľkých nákupných centrách budú otvorené napríklad len drogérie, potraviny a lekárne.

Nové obmedzenia sa budú týkať aj voľného pohybu osôb. Pohyb a kontakt s s ďalšími ľuďmi má byť obmedzený na nevyhnutne potrebný čas. Výnimku tvoria cesty do práce, k lekárovi či nákup nevyhnutných surovín. Zamestnávateľom vláda odporúča podporovať prácu z domova.

„Povolené sú vychádzky v parkoch, pobyt na chatách a chalupách, a to v maximálnom počte 2 osôb s výnimkou členov domácností a spolupracovníkov. Pobyt na čerstvom vzduchu odporúčame, „informoval Prymula prostredníctvom svojho Twitteru.

Teraz sa hrá na slušného, ale takýto vulgárny a nebezpečný je v skutočnosti Matovič