Česi reagujú na Slovenské voľby: "Blahoželáme a ticho závidíme." alebo "Sorošová poslušná ovečka!" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Česi reagujú na Slovenské voľby: “Blahoželáme a ticho závidíme.” alebo “Sorošová poslušná ovečka!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V prezidentských voľbách na Slovensku prvýkrát v histórii zvíťazila žena. V čele štátu tak stane advokátka Zuzana Čaputová, ktorá s prevahou ovládla prvé aj druhé kolo. Ako však na jej víťazstvo reagovali ľudia na sociálnych sieťach v Českej republike?

ČT24 na svojom profile na Facebooku zverejnila článok o víťazstve Čaputovej, v ktorého popisku upozorňuje na to, že v prezidentských voľbách v “konzervatívnej katolíckej krajine uspela rozvedená matka dvoch detí, ktorá sa vyjadrovala v prospech práv homosexuálov”.


Pod týmto príspevkom sa tak okamžite objavilo množstvo komentárov, ktoré sa tiež vyjadrujú k tomu, ako voľby u našich susedov dopadli. Niektorí Slovensku túto prezidentku závidia, iní ju označili za “Sorošovú poslušnú ovečku”.

„Blahopřeji a tiše závidím. Někdo si zvolí krásnou, inteligentní a sympatickou prezidentku a někdo si zvolí nemocného bolševického starce s hlavou strčenou v rusko-čínském pozadí. Ach jo…,“ napsal k výsledkům voleb jeden z uživatelů sítě, přičemž narážel na českou hlavu státu.

S predchádzajúcou reakciou súhlasili aj ďalší užívatelia: „Strašně Vám závidím Slováci. Strašně…“

Kritika a negatívny pohľad na vec:

Ako už bolo povedané, nie všetky reakcie boli len pozitívne. Objavila sa aj kritika a negatívne názory:

„No a co teď bude asi následovat? Tahle držitelka ceny Hillary Clinton, Sorosova poslušná ovečka vám teď, milí Bratia, ukáže, co dokáže. Tuhle stvořil Soros a mimovládní pseudohumanitární neziskovky jen pro prezidentské volby, jako svůj nástroj. Zvolili jste si produkt a přijdete na to brzy, bohužel už bude ale pozdě! Sbohem Slovensko.“

Zaujímavé komentáre sa objavili tiež pod facebookovým príspevkom na účte iDnes. Tam niektorí komentujúci Čaputovú označili za “Kiska v sukni” a dodali, že je nová prezidentka “rovnaká proeurópska a humanistická bábka”.

„Další prezident na jedno volební období. 🙂 Na začátku velké nadšení, na konci velké zklamání, stejně jako s Kiskou,“ píše se v jednom z komentářů.

V inom komentári narážajú ľudia na to, že Čaputovú pred voľbami takmer nikto nepoznal a uviedli, že “keď má človek peniaze, môže aj z bezdomovcov urobiť prezidenta. Vraj k tomu stačí prepracovaný plán a nekonečná hlúposť ľudí “.

Česi Slovákom závidia

Veľká časť užívateľov sociálnej siete je však s výsledkom volieb nad mieru spokojná. Českí používatelia dokonca vyjadrili nádej, že snáď aj Česko sa v najbližších voľbách dočká toho, že v čele štátu bude reprezentatívna osoba a nebudú sa musieť hanbiť.

„Gratuluji Slovákům, že mají v čele státu reprezentativního člověka. Je jim co závidět!“ znejú pozitívne komentáre.

„Závist. Přeji vám to Slováci. Snad se i my dočkáme někoho takového v dalších volbách,“ hlásajú Česi.

„A máme Slovákům opět co závidět. Krásná, chytrá, slušná, reprezentativní, morální… Když pomyslím, co se usalašilo na Hradě nám, to snad raději ani nemyslet,“ zhrnul vlastnosti ďalší užívateľ pod príspevkom Zoznam Správ.

A aký názor máte na víťazstvo Zuzany Čaputovej vy? Podeľte sa oň s nami v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *