Politika

Česi na rozdiel od Slovákov odložia nákup lietadiel. Armáda uvoľní v kríze 2,9 miliardy

Obmedzenia sa podľa českého ministra obrany však nesmú dotknúť kľúčových vyzbrojovacích projektov.

Český minister Lubomír Metnar chápe súčasnú mimoriadnu situáciu a rezort obrany je pripravený sa spolupodieľať na riešení následkov. Na základe rokovaní s ministerkou financií Alenou Schillerovou boli identifikované zdroje, ktorými rezort obrany podporí štátny rozpočet pri financovaní vzniknutých strát.
 
“V súčte sme z nášho rozpočtu pripravení uvoľniť 2,9 miliardy korún. Vnímam to ako maximálnu možnú podporu štátu v kritickej situácii. Obmedzenia sa nesmú dotknúť kľúčových vyzbrojovacích projektov. Modernizácia armády musí pokračovať. Rozhodli sme sa však posunúť v čase niektoré akcie s nižšou prioritou,“ zhrnul minister Metnar.
 
Úspory vo výške 2 miliárd korún sa týkajú plánovaných investičných výdavkov. Ide najmä o uvoľnenie finančných prostriedkov plánovaných v roku 2020 na nákup malého dopravného lietadla (831 mil. korún), odklad väčšej časti zálohovej platby za dva nové lietadlá CASA (700 mil. korún) a kurzovú úsporu za tohtoročnú splátku lietadiel Jas-39 Gripen ( 254 mil. korún). Zvyšok sumy tvorí vnútorné rezervy, ktoré boli určené na prípadné medziročné navýšenie cien pri investičných akcií do nehnuteľného a hnuteľného majetku.
 
Necelú tretinu sumy chce tento rok rezort obrany ušetriť v oblasti povinných výdavkov, kedy budú uvoľnené finančné prostriedky na neobsadené miesta. Ak by to nestačilo, mohlo by ako ďalší krok mimoriadne dôjsť k spomaleniu tempa tohtoročného náboru nových vojakov. Uvedené rozpočtové opatrenia boli diskutované a pripravené s velením armády tak, aby neobmedzili jej akcieschopnosť a bojaschopnosť.

Zdroj: armadnymagazin.sk

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

4 Replies to “Česi na rozdiel od Slovákov odložia nákup lietadiel. Armáda uvoľní v kríze 2,9 miliardy

 1. Hello

  My name is Sergey and I am a founder of Sweaty Quid Freelancer Marketplace just where you can easily purchase and offer all types of on-line solutions ranging from backlinks and guest post to explainer video clips, infographics and articles for your website.

  I believe that you and magazin1.sk can seriously benefit from Sweaty Quid, whether you would like to provide your services or employ the services of freelancers to aid you to grow your business.

  I have been a freelancer on various market places for in excess of 5 years and have had my accounts randomly closed down, my revenues misappropriated and I simply had a hard time with many poor quality freelancers. After much unnecessary aggravation, I decided to launch my very own freelance market place that would do things differently and better.

  After almost one year of caffeinne powered nights, myself and my team at Creative Bear Tech have built up Sweaty Quid from ground up. One month into our launch we have managed to attract a good number of top-notch freelancers and an unbelievably high number of repeat customers. I strongly believe this functions as a confirmation to our excellence.

  Sweaty Quid is a spam-free and straightforward marketplace for quality freelancers and buyers. We are rigorously banning all spammy sellers who do not pass our quality threshold and leave only the very best ones. Keeping abreast of the current technologcal changes, we also accept cryptocurrency as one of our payment methods. Our ethos that defines us is that sometimes less is more, specifically when it comes to high quality freelancers.

  We are still very new in contrast to other freelance market places, but we are already punching above our weight.

  I would like to welcome you personally to sign up with Sweaty Quid Freelancer Marketplace!

  Kind regards

  Sergey Greenfields
  Founder of Sweaty Quid Freelancer Marketplace
  Flat 9, 1 Jardine Rd, St Katharine’s & Wapping,
  London E1W 3WD, United Kingdom
  https://www.sweatyquid.com

 2. Prečo podobne ako Česi nepostupuje aj Slovensko? No prečo asi, lebo máme vo vedení šaša z Trnavy Mat_oviča!!! Ten nám pomôže, ale od desiatich k piatim. Som zvedavý na ten účet, čo zostane po vládnutí týchto chudákov. Veď ako sa zdá tak nevedia kde je sever. Čo to už len je za premiéra keď prehlási aby si predavačky nosili do práce vlastné teplomere a merali tak zákazníkom teplotu? Asi Ten náš šašo Mat_ovič spadol z jahody, čo o tom myslíte vy?

 3. Explode your wholesale sales with a click of a button. Google: Pet Stores Email Address List & Direct Mailing Database

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *