Zo sveta

Česi na protest otvorili podniky. Video z razie polície: „Ja múžu zdechnout hlady klydne že?“ hovorí majiteľ

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V Českej republike sa rozhodli stovky reštaurácii a barov otvoriť aj napriek pandemickým opatreniam, ktoré zakazujú zákazníkom navštevovať takéto zariadenia. Iniciatíva Chcípl PES včera otvorila niekoľko podnikov a na sociálnych sieťach sa začali šíriť videá, kde polícia tieto porušenia kontroluje.

Niektoré reštaurácie či bary sa zmenili na petičné miesta a na video majiteľ jedného z podnikov tvrdí polícii, že on nič nepredáva, len si ľudia u neho prišli podpísať petíciu. Nápoje si podľa jeho slov doniesli sami.

„Chlapci, chlapci… ja môžem zdochnúť od hladu kľudne..“ hovorí majiteľ podniku policajnej kontrole. Tí mu odpovedajú, že oni tieto opatrenia nevytvárajú. Na to im majiteľ odpovie, „Ja viem, že ich nevytvárate, ale slúžite tu tomu“.

Majiteľ podniku celý čas polícii hovorí, že slúžia zlému systému a že absolútne nechápu, v akej sú ťažkej situácii. On musí dať dokopy niekoľko desiatok tisíci českých korún mesačne a nevie z čoho.