Politika

Čaputovej spolustraník sa pustil do Sulíka pre kritiku 10 miliardového fondu EÚ na podporu migrácie: “Šírite paniku, my ten fond potrebujeme!”

Európska únia sa zrejme z migračnej krízy v roku 2015 príliš nepoučila. V stredu totiž poslanci európskeho parlamentu schválili návrh európskej komisie o zriadení fondu na podporu legálnej migrácie vo výške 10 miliárd eur. V nariadení sa píše okrem iného aj o solidárnom prerozdeľovaní migrantov. EÚ chce tak zrejme opäť dostať do hry povinné kvóty

Europoslanec Richard Sulík (predseda SaS) upozornil na stredajšie hlasovanie poslancov v európskom parlamente, ktorí schválili Fond pre azyl a migráciu vo výške 10 milárd eur.

Európska únia tak namiesto využitia týchto peňazí na zlepšovanie životnej úrovne domácich obyvateľov ide vyhodiť miliardy na migrantov.

“Európsky parlament dnes hlasoval o zriadení fondu pre azyl a migráciu. Tento fond má mať obrovskú sumu peňazí k dispozícii. Vyše 10 miliárd eur a podľa plánov komisie, ktorá tento návrh predložila, má medzi iným podporovať legálnu migráciu,” hovorí Richard Sulík vo svojom videu, ktoré zverejnil na Facebooku.

Okrem toho vznikne agentra EÚ pre azyl a taktiež sa má zvýšiť úloha mimovládnych promigračných organizácií.

“Toto je úplne šialené čo sa tu deje. Namiesto toho, aby vynakladali maximálne úsilie na zastavenie akejkoľvek migrácie, nie, oni ešte idú podporovať legálnu migráciu,” hovorí Sulík.

V schválenom zákone sa tiež píše “v súlade so zásadou solidarity a spravodlivého rozdelenia zodpovednosti.” Richard Sulík to interprétuje tak, že je to len peknými slovami napísané, že chcú aj povinné kvóty.

Stranícky kolega kandidátky na prezidentku Zuzany Čaputovej, Michal Šimečka (progresívne Slovensko) pod Sulíkovym statusom napísal:

“Pán Sulík, prepáčte, ale toto je z Vašej strany čistá demagógia. Ak chceme v EÚ zvládnuť nekontrolovanú migráciu – ktorá je skutočne veľkou výzvou – potrebujeme spoločný európsky postup, silné inštitúcie a jasné pravidlá. Šírite paniku, ale v skutočnosti potrebujeme riešenia. Vrátane funkčných politík legálnej migrácie.”

Na vyjadrenie progresívca zareagoval aj samotný Richard Sulík: ” Mladý muž, vy teda píšete riadne hlúposti. Ale nebojte, jedného dňa pochopíte. Pochopíte, že EÚ má už toľko migrantov, že na najbližších 50 rokov spraví najlepšie, ak zníži počet tých nových na nulu.”

zdroj: hlavnespravy.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *