Čaputová: "Verdikt súdu nevyvrátil, že ĽSNS nie je extrémistická" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Čaputová: “Verdikt súdu nevyvrátil, že ĽSNS nie je extrémistická”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Najvyšší súd SR, včera rozhodol, že strana Kotleba – ĽSNS nenesie prvky extrémistickej, fašistickej a totalitnej strany a preto strana nebola rozpustená.

K tomuto vyjadreniu súdu sa vyjadrila aj bývalá advokátka, ktorá sa z pochybností o svojej koncipientskej praxi, sama nechala vyškrtnúť zo zoznamu advokátov. Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová si myslí, že verdikt súdu svojím rozhodnutím nevyvrátil, že Kotlebová strana ĽSNS, nie je extrémistická.

“Včerajšie rozhodnutie Najvyššieho súdu nie je správne chápať ako verdikt, ktorý by vyvrátil podozrenie, že ĽSNS je extrémistická strana. Súd rozhodol, že konkrétne podanie, ktoré pripravila Generálna prokuratúra, neobsahuje dostatok dôkazov o tom, že by činnosť strany smerovala k odstráneniu demokratického zriadenia.” uviedla Čaputová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *