Čaputová predstavila troch nových ľudí z jej tímu. Títo jej budú radiť - MAGAZÍN 1
Slovensko

Čaputová predstavila troch nových ľudí z jej tímu. Títo jej budú radiť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nová prezidentka Slovenskej republiky predstavila troch nových ľudí, ktorí sa zapoja do jej tímu a budú jej radiť v jej prezidentskej funkcii.

Prvým z jej tímu je známy moderátor politických relácii Martin Strižinec, ktorý bude prezidentke robiť hovorcu. Poradcom pre vnútornú politiku sa stal novinár Marian Leško. Ďalším poradcom sa stal Juraj Rizman, ktorý bude Čaputovej radiť v oblasti životného prostredia a občianskej spoločnosti.

Marián Leško – poradca pre vnútornú politiku

Politický komentátor a novinár, pracoval pre denník Pravda, neskôr pre denník SME, spolupracoval aj s Rádiom Slobodná Európa a doteraz pôsobil v týždenníku TREND. Pripravuje reláciu Sedem a účinkuje v nej. Pracoval v nadácii Zastavme korupciu a je autorom viacerých kníh o slovenskej politike.

Martin Strižinec – hovorca

Od roku 2001 pôsobil v Rádiu Expres, od roku 2009 v televízii TA3 a od roku 2013 v RTVS. Moderoval spravodajské a publicistické relácie, takmer 5 rokov najsledovanejšiu politickú diskusiu O 5 minút 12. V súčasnosti pôsobí ako doktorand na Katedre žurnalistiky FiF UK.

Juraj Rizman – poradca pre životné prostredie a občiansku spoločnosť

Známy slovenský environmentalista a dlhoročný predstaviteľ organizácie Greenpeace v SR. Podieľal sa na viacerých úspešných ochranárskych kampaniach, napr. proti plánovanej ťažbe zlata a uránu, či za prijatie zákona o starých environmentálnych záťažiach. Od roku 2012 je členom Rady vlády pre mimovládne neziskové organizácie, poradného orgánu Vlády SR pre oblasť rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku. V roku 2017 bol ocenený cenou „Top hovorca roka“ – za komunikáciu občianskej kampane na podporu zrušenia Mečiarových amnestií.

“Postupne vám takto v najbližších týždňoch predstavím aj ďalšie mená pre moje prioritné oblasti, vrátane zástupcov a zástupkýň menšín.” uviedla Čaputová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *