Slovensko

Čaputová prebrala záštitu nad LGBTI festivalom. Ide šíriť pravdu o LGBTI ľuďoch

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Na Slovensku sa 6.októbra začína LGBTI Filmový festival Inakosti. Tento rok je pod záštitou prezidentky Zuzany Čaputovej. Počas piatich dní premietnu 52 filmov od tvorcov z 24 krajín sveta. Uvedené snímky divákom priblížia svet LGBT+ komunity.

„Je pre nás symbolom spájania, porozumenia a hľadania pravdy. A práve to sú kľúčové hodnoty, o ktoré sa usilujeme aj v rámci Filmového festivalu inakosti,“ tvrdia organizátori o Zuzane Čaputovej.

Týmto festivalom chcú pomôcť šíriť pravdu o LGBTI komunite. Chcú tak prispieť k zmierneniu napätia v spoločnosti, spojiť rodiny a podporiť vznik nových priateľstiev. Celý festival otvoria titulom MISS, v ktorom si chcel hlavná postava, Francúz Alex, splniť svoj sen od detstva a to stať sa MISS Francúzsko.

2 Replies to “Čaputová prebrala záštitu nad LGBTI festivalom. Ide šíriť pravdu o LGBTI ľuďoch

  1. Je smutné,že niečo také krásne a prirodzené ako je dúha,sa stalo symbolom degenerácie a zvrátenosti.A táto zelená jaternica to ešte podporuje 🤮🤮🤮

  2. Pani Čaputová , haló budíček! Slováci majú iné vážne,existenčné problémy a nie riešiť bukvice a 50 pohlaví.😥

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *