Čaputová podporila českého premiéra Babiša a pobúrila pražských slniečkarov - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Čaputová podporila českého premiéra Babiša a pobúrila pražských slniečkarov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zuzana Čaputová označila českého premiéra Andreja Babiša za dobrého manažéra a politika, tým sa v očiach svojich českých zástancov evidentne dopustila neospravedlniteľného prehrešku. Skončí týmto rozplývanie sa nad novou slovenskou prezidentkou?

“Je to človek veľmi úspešný z hľadiska svojho biznisu, bezpochyby dobrý manažér a evidentne dobrý politik,” vyhlásila Čaputová v rozhovore pre portál Zoznam. Zdá sa, že pre českých priaznivcov Čaputovej to bolo celkom prekvapenie.

“Jej vyjadrenie je o to prekvapivejšie, že sa v kampani vymedzovala proti ére Roberta Fica, ktorý Babišovi umožnil kontroverznú daňovú úľavu v rekordnej výške 1,5 miliardy korún,” píše denník Forum24.

“Tak týmto by už mohlo to rozplývanie sa nad Čaputovou skončiť. Je fajn, že je pekná, civilizovaná a neslúži Putinovi, ale toto je nadbytočná dávka diplomacie. Nepomohla nám tým, “pýta sa na Twitteri šéfredaktor portálu.

Ako podotýka denník, až príliš ústretové vyjadrenie Čaputovej na adresu českého predsedu vlády podľa kuloárových informácií zaskočilo dokonca aj niektorých členov jej tímu.

Svoju podporu Zuzany Čaputovej hneď po víťazstve vo voľbách vyjadrilo množstvo českých politikov vrátane Miroslava Kalouska, Karla Schwarzenberga alebo Jiřího Drahoša. Dokonca sa uvádzalo, že by Česi mali Slovákom závidieť.

“Nepochybujem, že to bude skvelá hlava štátu a úprimne jej prajem veľa síl a úspechov. Verím, že najneskôr za 4 roky si stisne ruku s prezidentom ČR, na ktorého budeme hrdí, “vyhlásil predseda poslaneckého klubu TOP 09 Kalousek.

zdroj: ac24.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *