Čaputová: Neorganizujme vianočné stretnutia s priateľmi. Ľudí teraz láka stretávať sa v bytoch

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Prezidentka Zuzana Čaputová sa dnes stretla s vedcami a lekármi, aby spolu riešili boj s pandémiu koronavírusu. Odkázala ľuďom aj všetkým politickým stranám slová, ktoré možno nie všetkých potešia.

Podľa Čaputovej opatrenia, ktoré máme do teraz, nie sú dostatočné. Kritický je podľa nej stav v nemocniciach. Ten sa pritom týka ako nakazených novým koronavírusom, tak aj chronicky chorých ľudí.

Podľa prezidentky tak dozeral čas, aby každý prevzal individuálnu zodpovednosť a podnikol kroky k samoregulácii vlastného správania sa.

„Aby sme ochránili svojich blízkych pri štedrovečernom stole potrebujeme do vianočných sviatkov obmedziť svoje kontakty na nevyhnutnú mieru. Neorganizujme žiadne vianočné firemné večierky ani oslavy, či stretnutia s priateľmi. Po zatvorení terás dnes mnohých láka presunúť stretnutia do bytov.“ vyzývala prezidentka ľudí s tým, že takýto kontakt je dnes najrizikovejší.