Čaputová: „Matovič by mal zvážiť, či neodovzdá manažovanie krízy inému členovi vlády“ a vyjadrila sa, či sa dá zaočkovať

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Prezidenta Zuzana Čaputová bola hosťom v rozhlasovej relácii na rádiu Expres, kde okrem iného riešila aj koronakrízu a s ňou spojené riešenia vlády.

Premiér Igor Matovič by mal zvážiť odovzdanie manažovania koronakrízy inému členovi vlády, veľmi otvorene to dnes povedala prezidentka Zuzana Čaputová v spomínanom rádiu. Nekonkretizovala však, kto by to mal byť.

„Neboli by sme jediní v Európe, skôr naopak.“ Premiér podľa nej stavia krajinu pred „falošnú dilemu“, ak tvrdí, že jedinou cestou je buď lockdown, alebo plošné testovanie. Hlava štátu ostro kritizuje vládu, chýba jej jasný plán. „Za takýto plán sa postavím, ale ťažko môžem stáť za vládou, keď je tu chaos,“ vyhlásila.

Čaputová na Exprese povedala aj to, že sa dá zaočkovať.