Čaká nás plošné očkovanie obyvateľstva? Potrebovali by sme výnimočný stav, tvrdí Krčméry - MAGAZÍN 1
Slovensko

Čaká nás plošné očkovanie obyvateľstva? Potrebovali by sme výnimočný stav, tvrdí Krčméry

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dnes zasadal Ústredný krízový štáb a čo raz častejšie sa hovorí o tretej vlne v spojitosti s delta vírusom. V hre môže byť aj povinné očkovanie. Očakáva, že naspäť „do normálnej situácie by sa Slovensko mohlo dostať v septembri či októbri.

Profesor Vladimír Krčméry tvrdí, že Slovensko bude lepšie pripravené. Myslí si, že tretia vlna bude mať podobu „tlejúcej choroby“. Pripustil, že plošné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 je predmetom debát.

„Má to svoju logiku, ale naráža to na vyjadrenia, ktoré máme z ministerstva spravodlivosti a z Ústavného súdu SR, kde je možné akékoľvek, či už povinné testovanie alebo povinné očkovanie zaviesť len vtedy, ak by bol určitý stupeň výnimočného stavu,“ povedal.

Zároveň hovorí o ľuďoch, ktorí majú právo nebyť infikovaní. Krčméry však hovorí, že téma povinného očkovania dospelých je logická, ale nie je populárna.