Bývalý šéf SIS: Na Slovensku panuje otvorená vojna bezpečnostných zložiek - MAGAZÍN 1
Slovensko

Bývalý šéf SIS: Na Slovensku panuje otvorená vojna bezpečnostných zložiek

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý šéf Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský, ktorý je týždeň na slobode hovoril v televízii JOJ o tom, že na Slovensku panuje otvorená vojna bezpečnostných zložiek.

Z jeho slov ostanete totálne šokovaní a ľudia sa pýtajú, či toto bola tá zmena. „Tá situácia je ešte zložitejšia, pretože máme vojnu medzi časťou NAKA a časťou inšpekčnej služby (IS). Iná časť IS spolupracuje s tou časťou NAKA, ktorá bojuje proti druhej časti IS a naopak. Aj policajti, ktorí sú v tímoch hovoria, že na aktuálny stav sa už nedá pozerať. Aj ja som zažil protichodné jednanie napríklad vo vzťahu vyšetrovateľ – prokurátor, keď som sa dostal do väzby. Nedá sa stíhať všetko. Toto je ale zodpovednosť už aj politikov. Dostali sme sa do situácie, že nevedia ako ďalej,“ povedal Pčolinský.