Bývalý šéf NAKA Zurian: Mikulec mal brať úplatky a niektorí oslavovali smrť Lučanského - MAGAZÍN 1
Slovensko

Bývalý šéf NAKA Zurian: Mikulec mal brať úplatky a niektorí oslavovali smrť Lučanského

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý šéf NAKA Branislav Zurian povedal v rozhovore pre Plus 7 Dní niekoľko zaujímavých informácii v súvislosti s úmrtím Milana Lučanského. Spomenul aj údajný úplatok, ktorý mal vziať aktuálny minister vnútra Roman Mikulec.

Zurian tvrdí, že keď Milan Lučanský zomrel vo väzbe, dostali sa k nemu správy od operatívcov, ktorých táto informácia potešila. „Jeden z operatívcov mi poslal screenshot obrazovky, ako si policajti, ktorí robili na Lučanského prípade, cez aplikáciu Whatsapp zvestujú správu o jeho smrti. Bolo tam samé: Yes! Yes! Palec hore. Tešili sa, oslavovali. To bolo strašné. To bolo strašné,“ povedal pre Plus 7 Dní.

Zurian tvrdí, že z postu šéfa NAKA odišiel preto, lebo cítil tlaky od ministra vnútra Mikulca a Úradu špeciálnej prokuratúry pod vedením Daniela Lipšica.

Dokonca Zurian tvrdí, že vojna medzi policajtmi je realitou.

Niektorí vraj podľa jeho informácií konajú pri vyšetrovaniach aj v prospech súčasného ministra vnútra Mikulca, ktorý údajne zobral úplatok v tisíckach eur. Vec sa vraj nevyšetrovala, pretože to tak policajti slúžiaci tejto vláde chceli, tvrdí Zurian.  „Dano Čech mi hovoril, že Mikulec vraj zobral niekoľko tisíc eur za nejaký IT systém, ešte keď pôsobil vo Vojenskom spravodajstve. Čechovi to vraj povedal Imrecze,“ tvrdí exšéf NAKA.