Zo sveta

Bývalý riaditeľ spoločnosti Scania varuje, že Švédsko je na pokraji občianskej vojny

Bývalý generálny riaditeľ výrobcu nákladiakov Scania, Leif Östling varoval, že Švédsko kvôli nekontrolovanej masovej migrácii smeruje k občianskej vojne.

Leif Östling v rozhovore pre Swebbty povedal, že príchod toľkých nových migrantov, ktorých sa nepodarilo integrovať do švédskej spoločnosti, vytvoril úrodnú pôdu pre násilné nepokoje.

„Zatiaľ sme nabrali príliš veľa ľudí zvonku. A teraz sú tu. Tí, ktorí prišli zo Stredného východu a z Afriky, žijú v spoločnosti, ktorú sme my opustili pred skoro stovkou rokov, „povedal.

V mnohých švédskych mestách raketovo zrástli útoky granátmi, kedy z väčšiny z týchto nepokojov obviňujú gangy migrantov. Rastú aj sexuálne zločiny a násilná kriminalita.

Östling zdôrazňoval problémy s integráciou, keď poukazoval na vlastné skúsenosti s vedením Scanie, v ktorej 90 zo 100 somálskych migrantov najatých k práci v tejto spoločnosti bolo vyhodených alebo prepustených, pretože buď neboli schopní chodiť do práce načas, alebo nevedeli pracovať v tíme.

Tento podnikateľ hovoril, že dúfa, že problémy tejto krajiny by mohli byť vyriešené do 10 rokov, ale ak sa to nepodarí, mohla by z toho vykypieť občianska vojna, kvôli čomu bude nutné povolať ozbrojené sily, aby si poradili s násilnými nepokojmi v migračných oblastiach .

5 Replies to “Bývalý riaditeľ spoločnosti Scania varuje, že Švédsko je na pokraji občianskej vojny

 1. Švédi načisto stratili rozum a pud sebazáchovy.je mi ich ľúto,ich krajina nikdy nikoho neokupovala a neviedli vojny voči nikomu, nezaslúžia si byť terorizovani špinavou svoločou z Afriky

 2. Švédi nesťažujte sa ! …
  Čo ste čakali ?! … Títo robiť nevedia a ani nebudú ! … (Česť výnimkám = 0,0001 %).
  Tak, keď ste zistili, že z nich nie je nijaký osoh (lacná pracovná sila), už si zrazu neviete s nimi rady a prerastajú vám cez hlavu.
  A dokonca ich zvážajú mimovládky do Európy lietadlami !
  K tomu ešte: Táto zima – vraj – bude mimoriadne studená… (???)
  Inak, Švédi (ako aj Dáni a Nóri), sú potomkami, alebo mali predkov, Vikingov. A tí, ako vieme, v tzv. vikingskom období (od r. 800 – do r. 1066) viedli dobyvačné výpravy zo Škandinávie a Dánska do Británie, na Island, do Grónska, Severnej Ameriky, aj inde…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *