Bývalý riaditeľ spoločnosti Scania varuje, že Švédsko je na pokraji občianskej vojny - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Bývalý riaditeľ spoločnosti Scania varuje, že Švédsko je na pokraji občianskej vojny

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý generálny riaditeľ výrobcu nákladiakov Scania, Leif Östling varoval, že Švédsko kvôli nekontrolovanej masovej migrácii smeruje k občianskej vojne.

Leif Östling v rozhovore pre Swebbty povedal, že príchod toľkých nových migrantov, ktorých sa nepodarilo integrovať do švédskej spoločnosti, vytvoril úrodnú pôdu pre násilné nepokoje.

“Zatiaľ sme nabrali príliš veľa ľudí zvonku. A teraz sú tu. Tí, ktorí prišli zo Stredného východu a z Afriky, žijú v spoločnosti, ktorú sme my opustili pred skoro stovkou rokov, “povedal.

V mnohých švédskych mestách raketovo zrástli útoky granátmi, kedy z väčšiny z týchto nepokojov obviňujú gangy migrantov. Rastú aj sexuálne zločiny a násilná kriminalita.

Östling zdôrazňoval problémy s integráciou, keď poukazoval na vlastné skúsenosti s vedením Scanie, v ktorej 90 zo 100 somálskych migrantov najatých k práci v tejto spoločnosti bolo vyhodených alebo prepustených, pretože buď neboli schopní chodiť do práce načas, alebo nevedeli pracovať v tíme.

Tento podnikateľ hovoril, že dúfa, že problémy tejto krajiny by mohli byť vyriešené do 10 rokov, ale ak sa to nepodarí, mohla by z toho vykypieť občianska vojna, kvôli čomu bude nutné povolať ozbrojené sily, aby si poradili s násilnými nepokojmi v migračných oblastiach .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *