Bývalý prezident polície podáva trestné oznámenia na adminov ZOMRI: "Šíria nenávisť" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Bývalý prezident polície podáva trestné oznámenia na adminov ZOMRI: “Šíria nenávisť”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar sa rozhodol bojovať proti nenávistnej neoliberálnej protislovenskej stránke ZOMRI. Na administrátorov tejto stránky podáva trestné oznámenia.

Podľa jeho slov táto stránka vytvára nenávistné nálady a svojimi statusmi, kde napr. označili poslanca Ľuboša Blahu ako “arogatného koko*a” podnecuje spoločnosť k nenávisti.

Na tejto stránke nájdeme pod ich príspevkami veľa nenávistných komentárov, kde fanúšikovia tejto stránky sa vyhrážajú rôznym osobám z verejného života.

Jeden z komentárov na poslanca Blahu znej takto: „Ja by som toho Blahu skurvysyna vedel kopať v kufri došťaného a dosraného“. Gašpar sa pýta, čo na to prokuratúra a polícia.

“Ďalej máme v Trestnom zákone trestný čin podnecovania, za ktorý sa považuje  každý prejav, ktorý je spôsobilý vyvolať u iných osôb náladu alebo vzbudiť rozhodnutie spáchať trestný čin. Nie je dôležitá forma (ústna, písomná), ani spôsob vykonania, ani to, či a s akou odozvou sa podnecovanie stretlo, ani či páchateľ dosiahol svoj cieľ. Podnecovanie, na rozdiel od návodu na trestný čin, je širší pojem. Môže byť adresované neurčitému okruhu osôb a môže smerovať k individuálne neurčeným trestným činom.” ďalej uvádza Gašpar.

“Verejne sa pýtam Vás, liberálnych médií, ktoré ste dnes veľmi citlivé na podobné výroky voči novinárom, kedy odsúdite tento spôsob vyjadrovania sa. Alebo to mám chápať tak, že v tejto krajine je novinárska investigatívna činnosť selektívna? Verejne sa pýtam, kde ste kolegovia poslanca Blahu, aby ste sa jednoznačne vyjadrili a prijali rázne opatrenia na ochranu ľudí s inými názormi, než má liberálny svet. Kedy sa postavíte za ochranu slobody prejavu a názoru, ako jednej zo základných slobôd v našej ústave?” pokračuje vo svojom blogu bývalí policajný prezident.

Celý článok si môžete prečítať tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *