Zo sveta

Bývalí americkí prezidenti sa nechajú pred kamerami zaočkovať, aby dokázali, že je to bezpečné. Obama však až keď

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Traja bývalí americkí prezidenti sa dajú zaočkovať pred kamerami, aby tak povzbudili Američanov k očkovaniu proti koronavírusu.

Barack Obama, George W. Bush a Bill Clinton sa dobrovoľne nechajú zaočkovať proti koronavírusu. Dúfajú, že videom povzbudia Američanov, aby sa vakcíny nebáli. USA ešte stále čakajú, kým tamojšia Správa potravín a liečiv (FDA) očkovanie autorizuje, píše americký portál CNN.

Takto sa bývalí prezidenti nechajú zaočkovať na videu, aby tak pomohli vedcom a zdravotníkom, ktorí neustále apelujú na ľudí, aby sa dali zaočkovať.

Poradca bývalého prezidenta Busha povedal pre CNN, že sa Bush spojil s elitnými lekármi s riaditeľom Národného ústavu pre alergie a nákazlivé choroby Anthonym Faucim a s koordinátorkou koronavírusového štábu Deborah Birx.

Pýtal sa ich, ako by mohol pomôcť pri promovaní vakcíny. „Vakcíny musia byť najskôr prehlásené za bezpečné a podané prioritným skupinám. Potom sa pán Bush postaví do radu na očkovanie a rád to urobí aj pred kamerou,“ povedal poradca.

Obama s Faucim kedysi spolupracoval a tvrdí, že má jeho úplnú dôveru. „Ak mi Anthony Fauci  povie, že vakcína je bezpečná a dokáže mi vytvoriť imunitu voči Covidu, vezmem si ju,“ prehlásil. Dodal, že sa nechá očkovať až potom, čo bude vakcína dostupná pre ľudí, ktorí nie sú v rizikových skupinách, keďže ani on do žiadnej nepatrí.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme