Zo sveta

Bývalá moslimka hovorí o nebezpečnom islame: „Švédsko čoskoro zanikne!“

Do Švédska utiekla zo strachu pred občianskou vojnou, ktorá vypukla v jej rodnom Somálsku. Mala devätnásť a hlavu plnú idealistických predstáv – snívala o bezpečnom živote v slobodnej, demokratickej spoločnosti, ktorá ctí slobodu i práva žien. Dnes jej ťahá na päťdesiat a ilúzie už dávno stratila. Oči jej otvoril radikálny islam. Konvertovala na kresťanstvo, kvôli obavám o život musela podstúpiť zmenu identity. Odvážna aktivistka MONA WALTER prináša necenzurované svedectvo o krajine, ktorá sa „podvolila“ bez boja. (Článok je kompletne prebratí z webu luciinedvere.sk)

Narodila si sa v Mogadiše, hlavnom meste prevažne moslimského Somálska, kde si žila do svojich devätnástich rokov. Ako si na toto obdobie spomínaš?

V Somálsku sme mali diktátorský režim, ale neplatilo u nás islamské právo šaría. Hoci sme moslimskou krajinou, nežili sme podľa neho. Veľká väčšina Somálčanov sú  moslimovia, sunniti.  Mali sme však svoju vlastnú africkú kultúru, ktorá je veľmi odlišná od kultúry islamskej. Pamätám si, ako ľudia chodili do mešity, modlili sa…a to bolo asi tak všetko. Človek videl imáma len príležitostne – napríklad vtedy, keď sa niekto narodil, vydával, ženil, alebo keď niekto zomrel. Pamätám si, že niektorí ľudia oslavovali Ramadán a iní zase nie. Náboženstvo bolo vecou voľby. Človek si mohol vybrať, nikto nebol do ničoho nasilu tlačený. Somálsko bolo sekulárnym štátom a mali sme naše vlastné právo, naše vlastné zákony. Naším Bohom bol Alláh, prorokom Mohamed. Podrobnosti som ale nepoznala, Korán som ako mladá napríklad nikdy nečítala. Nevedela som, kto bol v skutočnosti Mohamed a čo všetko robil. Vyrástla som teda v takomto prostredí. V socialistickom prostredí. Náboženstvo nebolo nijakým problémom. Nikto ho príliš neriešil, nikto nikoho do ničoho netlačil.

Do Švédska si pred somálskou občianskou vojnou utiekla v roku 1994. Podľa tvojich vlastných slov si bola nadšená zo svojej novej domoviny, z modernej demokratickej krajiny, kde sa ženy nemusia biť za svoje vlastné práva. Práve tu si však natrafila na niečo, čo ťa prekvapilo a šokovalo…

Až tu, vo Švédsku, som objavila náboženstvo a skutočnú tvár islamu. Až vo Švédsku som bola nútená žiť podľa Koránu a podľa islamského práva šaría. Bola som veľmi  šokovaná tým, že moja viera v skutočnosti učí ľudí, aby nenávideli nemoslimov, neveriacich ľudí. A to všetko sa paradoxne dialo v krajine, kde sú skoro všetci  ateisti – Švédsko je západný štát, sekulárny, demokratický. Demokracia je protipólom islamského práva šaría. Bolo mi povedané, aby som v ideu demokracie neverila a nenasledovala ju, pretože je zlá, má na nás moslimov zlý vplyv, chce nás zmeniť. Nesmela som sa ani kamarátiť s neveriacimi. Každý piatok som musela chodiť do mešity, kde sme sa s imámom modlili za to, aby Alláh týchto neveriacich oslepil, zničil. Židov aj kresťanov. Imám nám kázal o tom, že sú to nepriatelia, ktorých krajiny raz prevezmeme. Hovoril o tom, že moslimské ženy nesmú protestovať, keď sa ich muž rozhodne oženiť sa s ďalšími ženami za účelom plodenia čo najväčšieho počtu detí. V islame môže mať muž až štyri ženy. V tom mala byť naša výhoda, keďže neveriaci majú detí málo. Švédske právo však nepovoľuje mužom mať dve manželky, tí sa preto ženili potajomky. A moslimské ženy museli byť ticho, nesmeli sa proti tomu búriť. Nechápala som to a kládla som si mnohé otázky. Nenávidíme ich kultúru, nenávidíme ich životy, nenávidíme všetko – ale je v poriadku, že od nich berieme peniaze?! Bolo mi povedané a vysvetlené, že tak to chce Alláh – aby nám dávali peniaze, poskytovali nám vzdelanie zadarmo, bývanie, zdravotnú starostlivosť, všetko. Bola som šokovaná,  s týmto som sa v Somálsku nikdy predtým nestretla. Svoj prvý článok na túto tému som publikovala v roku 2014. Okamžite sa mi začali vyhrážať smrťou, tým, že znásilnia mňa aj moje deti, zabijú môjho muža. Musela som si zmeniť identitu a presťahovať sa na nové miesto. V roku 2015 som bola dokonca fyzicky napadnutá – na ulici, v strede dňa! V ten istý rok som sa ocitla v štvrti Rinkeby, známej kvôli vysokému počtu imigrantov. Novinárom švédskej televízie som chcela ukázať situáciu, ktorá tu vládne. Mladí moslimovia na mňa pľuli, nadávali mi do kresťanských kuriev, vykrikovali: „Toto nie je Švédsko! Toto je naše územie!“  Takáto je realita. Toto je islam. Keď niekto tvrdí, že títo mladí muži sa radikalizujú, ja poviem, že to nie je celkom pravda. Oni len žijú podľa islamského práva. Oni sú v podstate „dobrí moslimovia“, pretože robia len to, čo im káže ich svätá kniha. Islam ich totiž učí, že majú nenávidieť neveriacich, dobýjať ich krajiny, znásilňovať neveriace ženy. Najnechutnejšie verše, ktorých je v Koráne viac ako sto, hovoria práve o tomto – o nenávisti, o terorizovaní, vraždení neveriacich, nemoslimov. Židia a kresťania sú pre nich len opice a prasce.

Všetko, o čom hovoríme, ťa nakoniec priviedlo k tomu, že si sa svojej viery vnútorne vzdala. Stala sa z teba ateistka. Hrozí niečo moslimovi, ktorý zanevrie na islam?

Ak sa človek vzdá islamu, podľa islamského práva má byť zabitý. Vo Švédsku je veľa moslimov, ktorí sú o tom presvedčení. Oni sa nestarajú o demokraciu, slobodu vierovyznania alebo o švédske zákony. Oni majú svoje vlastné – právo šaría. Islamisti financovaní z Kataru a Saudskej Arábie nenávidia čokoľvek národné, napríklad vlajky. Pamätám si, ako sme raz oslavovali národný deň Somálska – príslušníci tzv. šaría hliadok, ktorí sledujú dodržiavanie islamského práva, nám vlajky zabavili a roztrhali. Nenávidia našu somálsku kultúru, tanec,  muziku, oblečenie. My Somálčania pochádzame z horúceho prostredia, naše tradičné oblečenie je preto veľmi vzdušné, ľahké, veľa odhaľuje. Podľa islamu má ale žena skrývať svoju krásu, aby nebola atraktívna pre mužov – ak ju znásilnia,  je to jej chyba a jej vina. Šaría hliadky nás preto vyzývali k tomu, aby sme sa viac zahaľovali. Ako komunita sme boli pod neustálym tlakom. Trest smrti za to, že človek opustí islam, platí vo viac ako päťdesiatich krajinách sveta. Človek si pod touto hrozbou nesmie dovoliť ani nič kritizovať – napríklad proroka Mohameda. Mohamed bol pritom násilník, človek plný nenávisti, kázal o tom, že neveriacich treba okrádať, zabíjať, brať ich ženy za sexuálne otrokyne. Kázal veci, ktoré dnes jednoducho nie je možné akceptovať. Ja som všetky tieto svoje zistenia zdieľala s ľuďmi, so ženami. Dávala som im čítať pasáže z Koránu, upozorňovala som ich na hrôzy, ktoré sú tam napísané. Vtedy som už bola ateistka, hoci som sa s tým nikdy nikomu nepriznala. Dôsledky by boli pre mňa hrozivé. Naďalej som bola súčasťou somálskej komunity, podporovala som ju.  Keby ľudia v nej vedeli, že som sa odklonila od viery, nebola by som tam viac vítaná. Tak som sa pretvarovala, predstierala som, že je všetko v poriadku. Fungovala som takto mnoho rokov. Naozajstný život „dobrej“ moslimky som žila len prvé tri roky po príchode do Švédska. Po tom, čo som o islame zistila, som jednoducho nemohla ďalej. Bolo to úplne proti všetkému v čo som verila, proti všetkým ideálom, ktoré som mala, proti mojej podstate.

A potom, jedného dňa…si objavila Boha a Bibliu. Ako sa to celé udialo a prečo si nadobudla pocit, že práve kresťanstvo bude pre teba tou správnou cestou?

Veriacou som sa stala v roku 2005 alebo 2006. Jedna z mojich príbuzných sa tiež stala kresťankou a kvôli obavám o život musela utiecť do Veľkej Británie. Jedného dňa mi zavolala a povedala mi o Biblii. O mojom ateizme nevedela, bolo to niečo, čo som uchovávala v tajnosti.  Bála som sa toho, ako by reagovali ľudia. Na jej podnet som teda začala študovať Bibliu  a bola som veľmi šťastná. Zapáčila sa mi Ježišova cesta a veľmi som ju ocenila – sama som hľadala mier a pokoj, lásku. Bola som šťastná, keď som zistila, že Boh v kresťanskom ponímaní je Bohom lásky, tolerancie. Cesta Ježiša Krista, ktorý káže o tom, že treba milovať blížneho,  je lepšia pre nás všetkých –  namiesto cesty Mohameda a islamu, ktorý učí ľudí, aby nenávideli iných. Stretla som veľmi veľa Somálčanov, ktorí taktiež prijali kresťanskú vieru – samozrejme potajomky. Necítila som sa sama. Našla som pokoj a mier, ktorý som hľadala. Som šťastná a vďačná za svoju vieru a cestu, ktorú mi ukázal Kristus. Keď som v roku 2006 konvertovala a stala sa kresťankou, sama som nabádala ľudí k tomu, aby porovnali, čo káže Ježiš a čo káže Mohamed.

Tvrdíš, že Švédsko je dobytou krajinou a Švédi „kontrolu“ nad ňou stratia do zhruba päťdesiatich rokov. Ľudia, ktorí majú otvorené oči, vedia o situácii, ktorá vo Švédsku panuje – vedia o no – go zónach, o kultúrnej vojne, vedia o tom, že imigranti sa odmietajú integrovať do švédskej spoločnosti a majú skôr tendenciu premieňať krajiny, v ktorých žijú, na druhý Blízky východ či Afriku. Napriek tomu, že toto všetko vieme, povedz nám prosím o aktuálnej situácii vo Švédsku a o tom, ako ju vnímaš ty. Ako islam zmenil a mení tvár krajiny?

Švédsko prestane byť Švédskom skôr než za päťdesiat rokov – už dnes sú tu oblasti, napríklad v Göteborgu  alebo Malmö, ktoré švédskymi dávno nie sú. Islam mení a preberá krajinu veľkou rýchlosťou. Ak sa moslimovia stanú väčšinou, v krajine začne kompletne platiť právo šaría. Aj pre sekulárnych moslimov, ktorí chcú žiť slobodne. Dnes, keď sa človek prechádza po švédskych mestách, cíti sa, akoby bol niekde v Iráne, v Somálsku, alebo v Saudskej Arábii. Už to nie je Švédsko, ktoré to bývalo. A problémom je to, že keď človek na túto situáciu poukáže, je okamžite obvinený z rasizmu, islamofóbie. Je démonizovaný, urobia z neho pomaly monštrum.

O Švédsku sa kedysi hovorilo ako o modernej, demokratickej, progresívnej a multikultúrnej krajine. Švédsko dneška je však skôr  negatívnym ˏvýstavným´ príkladom toho, kam až môže viesť neuvážená a príliš tolerantná migračná politika. Švédi zažívajú masívny nárast násilia  – policajné štatistiky hovoria o náraste útokov strelnými zbraňami, rastú počty znásilnení, kvôli ktorým sa ženy v uliciach už necítia bezpečne. ˏNovinkou´ sú bombové útoky – v roku 2019 sa ich vo švédskych mestách udialo približne 120.  Rastie aj počet ľudí závislých na sociálnych dávkach, samosprávy sú nútené okresávať výdavky – napríklad na sociálnu starostlivosť o dôchodcov. Situácia je neveselá, z nejakého zvláštneho dôvodu je však zakázané hovoriť o nej otvorene. Politická korektnosť je dôležitejšia, než pravda. Ako to vnímaš ty, Mona?

Sociálni demokrati a liberáli, ktorí v krajine vládnu a ktorým len tak mimochodom neustále klesajú preferencie, majú pred sebou akýsi obrázok utópie. Myslia si, že ľudia rozličnej farby pleti, kultúry, etnicity a náboženského vierovyznania môžu žiť vedľa seba v mieri a demokracii. To je idea, ktorú pretláčajú. Keď však máte kultúru, ktorá neuznáva pluralizmus, demokraciu, slobodu slova, slobodu vierovyznania, ženské práva…ako s ňou chcete žiť bok po boku v mieri? Väčšina imigrantov, ktorí prichádzajú do Švédska, pochádza z islamských krajín. Už dávno to nie sú ľudia, ktorí prichádzali do Švédska v 80-tych alebo 90-tych rokoch. Sú radikalizovaní, veria v Moslimské bratstvo, v striktné islamské právo šaría. Prichádzajú do krajiny a radikálne ju  menia. Nemajú záujem integrovať sa a byť súčasťou demokratickej spoločnosti – prišli sem s celkom odlišným cieľom. To, čo tvrdia sociálni demokrati a liberáli, je utópia. Takto sa mierumilovne koexistovať nedá. Pretože to, čo sa deje, je jednoducho katastrofa, pohroma! Je mi ľúto, že to musím povedať : Európa pácha samovraždu! Islamské kultúry stoja v opozícii proti kultúre, ktorá existuje v Európe a konkrétne aj tu, vo Švédsku. Kultúre, založenej na tolerancii, kultúre, ktorá vyznáva demokraciu, slobodu slova…Všetko toto Európa mala. Európania za to bojovali! A dnes otvárajú náruč tým, ktorí prichádzajú s nenávisťou a prinášajú násilie. Faktom je, že väčšinu zločinov páchajú vo Švédsku práve imigranti, nie rodení Švédi. Už som spomenula, že keď na tento fakt človek poukáže, je označený za rasistu. Môže napríklad ľahko stratiť pracovné miesto. Ak je náhodou novinár, ktorý si o tom dovolí písať, označia ho za ˏkrajne pravicového´. A budú verejnosť neustále strašiť tým, že prichádza druhý holokaust! Toto je taktika a zbraň mainstreamových médií – presne takto chcú umlčať ľudí. Označia ich za rasistov a islamofóbov – ľudia sa potom boja a aby neboli démonizovaní, zostanú radšej ticho. Toto je zbraň médií a liberálov. Budú v tomto boji pokračovať, pretože veria svojej vlastnej utópii.

Aj švédske mainstreamové médiá píšu o masívnom náraste stíhaní za tzv. nenávistné prejavy na sociálnych sieťach. Sú známe napríklad absurdné prípady stíhania dôchodcov, ktorí vyjadrili svoje obavy alebo nesúhlas s masívnou imigráciou. Ako je možné, že podobné ˏtrendy´ prevládajú naprieč celou Európou? Pravda je prenasledovaná a trestaná – nemožno kritizovať imigráciu, silnejúci vplyv islamu v Európe, nemožno spomínať zlé príklady, nemožno rozprávať o no – go zónach…Európania nemajú právo slobodne rozprávať a pýtať sa?Nemajú právo kritizovať masívny nárast nových obyvateľov vo svojich krajinách? Švédi nemajú právo zaujímať sa o budúcnosť vlastnej krajiny a riešiť, s kým v nej chcú a budú žiť? Žijeme ešte stále v demokracii…?

Nie, nie, nie. Nie je to demokracia. Je to tyrania. My vo Švédsku máme médiá, ktoré jednoducho neumožňujú ľuďom slobodne debatovať. Do debát si pozývajú len vybraných hostí, ktorí s nimi súhlasia. Ostatní,  ktorí majú iný názor a dovolia si s tým ˏoficiálnym´ nesúhlasiť, sú označení za rasistov. Úplne ich z verejného priestoru a debát vylúčia! Okolo stola tak spolu sedia len tí, ktorí si vzájomne pritakávajú a majú rovnaký názor. Toto je švédska realita! Je to liberálna ideológia, ktorá nemá absolútne predstavu o tom, čo sa deje, nemá predstavu o skutočnej podstate islamu a jeho násilnej povahe. Ja som imigrantka, som z Afriky. Prišla som do Švédska, milujem ho, milujem jeho slobodu a chcem, aby to tak zostalo. A je tu veľa ľudí, ktorí sú rovnakej farbi pleti, ako som ja – imigrantov z Afriky alebo Blízkeho východu, ktorí chcú túto slobodu zničiť. Švédsko nepotrebuje viac imigrantov a to hovorím ja, ktorá sem sama pred rokmi prišla. Vidím tú katastrofu, ktorá sa v krajine deje. Vidím tú islamskú infiltráciu v našich liberálnych stranách, ktorá sa dožaduje zavedenia práva šaría. Čo tu bude za pár rokov?! Čo sa stane, keď vzrastie počet ľudí, ktorí v skutočnosti Švédsko nenávidia a prišli ho obsadiť? Katastrofa! Používajú demokraciu na to, aby ju zničili. To je plán. Proti tomu budem vždy protestovať.

Krátko ešte pohovorme o mainstreamových médiách, ktoré sú, tak ako všade na svete,  ˏpilierom systému´ aj vo Švédsku. Ich záujmom nie je šírenie pravdy, oni si vytvárajú svoju vlastnú. Aké sú tvoje skúsenosti s médiami? Rozhodne nie si ich miláčikom – práve od médií si dostala ˏnálepky´ islamofóbky, rasistky. Prečo nechcú počúvať tvoj príbeh, tvoje skúsenosti, tvoje varovania?

Mainstreamové médiá sú politickým nástrojom. Pokúšala som sa ukázať im, čo sa deje na švédskych perifériách, porozprávala som im môj príbeh. Nechceli informácie ani moje skúsenosti zverejniť. Veľakrát som sa stretla s cenzúrou. Moje prvé interview v švédskej verejnoprávnej televízii bolo napríklad zostrihané tak, aby v ňom neodzneli závažné informácie o islame a práve šaría. Slobodu prejavu majú dnes len vybrané elity a práve mainstreamové médiá. Slobodu prejavu nemám ja, nemajú ju iní ľudia s odlišným názorom. Médiá hľadia na svoje vlastné záujmy a záujmy svojich vlastníkov. Nehľadajú pravdu. Novinári by však pravdu hľadať mali.

Keď sme sa spolu rozprávali prvýkrát, povedala si mi, že najväčšími kritikmi islamizácie Švédska sú paradoxne ľudia, ktorí prichádzajú z Blízkeho východu alebo Afriky. Dôvodom je to, že vedia, o čo ide, s islamom majú zlé skúsenosti. Čo na to samotní Švédi? Boja sa rozprávať? Alebo to už vzdali?

Prichádzajú sem napríklad kresťania z Blízkeho východu, ktorí sa pokúšajú varovať Švédov pred tým, čo sa deje. Pred islamizáciou a prenasledovaním, ktoré postihlo aj ich pôvodne kresťanské krajiny. Nechcú, aby sa situácia opakovala aj v krajine, do ktorej pred islamistami utiekli. Pokiaľ ide o Švédov, sú veľmi tolerantní. Nie sú veľkí ˏnárodniari´ a ani im nie je dovolené, aby nimi boli. Ak ste ˏnárodniar´ vo Švédsku, nie je to interpretované tak, že milujete svoju krajinu a kultúru, ale tak, že ste rasista a xenofób. Švédi neboli vo vojne, nemajú predstavu o tom, aké je to bojovať za slobodu, pretože ju vždy mali. Veľká väčšina Švédov sa stále hlási k sociálnym demokratom alebo liberálom. Sú poväčšine ticho, väčšina obyvateľstva ešte stále spí a verí tomu, čo povie vláda a médiá. Na druhej strane musím povedať, že veci sa pomaly menia. Ľudia sa postupne začínajú zobúdzať a začínajú protestovať proti tomu, čo sa deje. Spomínali sme nárast počtu explózií v švédskych uliciach – toto dianie sa pomaly presúva z predmestí do centier miest, napríklad do prekrásneho historického centra Štokholmu. Pred takým niečím už človek nemôže zatvárať oči. Preto dúfam, že ľudia postupne zmenia názor a nebudú voliť liberálov, ale strany, ktoré sú konzervatívne. Strany, ktoré sa rázne postavia islamizácii Švédska a ktoré budú hájiť záujmy vlastnej krajiny. Dúfam, že ľudia sa konečne zobudia, pretože aj tak je už dosť neskoro.

Ako dnes vyzerá tvoj bežný život, odvážna Mona Walter?

Ja a moja rodina stále žijeme pod policajnou ochranou. Teraz mám ale od verejných vystúpení pauzu, pretože som sa rozhodla študovať na univerzite. Za sebou už mám dva roky štúdia histórie a náboženstva, čakajú ma ďalšie tri. To je dôvod, prečo sa veľmi neukazujem a momentálne verejne nepôsobím. Meno, ktoré používam na sociálnych sieťach je odlišné od môjho mena, ktoré používam v dennom živote. Musela som si zmeniť identitu, žijeme v utajení.  Žijem ale normálne, chodím do práce, nestretávam žiadnych islamistov. Žijem v oblasti, ktorá je čisto švédska. Nikto ma nepozná a zatiaľ potrebujem, aby to tak zostalo.  Plánujem vydať knihu, nateraz som ju musela stopnúť. Dokončím štúdiá a vydám ju neskôr.

Povedala si, že Európa pácha samovraždu…Môže sa niečo zmeniť? Máme ešte nádej?

Áno, myslím že máme nádej v prípade, ak sa ľudia dozvedia o tom, čo sa deje.  To je veľmi dôležité. Je dôležité vedieť, čo spolu s islamom prichádza do Európy. Ľudia majú nádej v prípade, že sa postavia za to, čomu veria. Musia sa postaviť proti cenzúre, proti establishmentu, ktorý sa stáva čoraz viac diktátorským. Deje sa tak preto, lebo elity sa obávajú straty vlastnej moci, boja sa toho, že ľudia sa prebúdzajú. Takže áno, máme nádej. Musíme sa postaviť za svoju slobodu, pretože je to niečo vzácne a posvätné. A k tomu, aby sme sa za ňu postavili, potrebujeme odvahu. Veľa odvahy.

Za rozhovor poďakovala

Lucia Žatková

160 Replies to “Bývalá moslimka hovorí o nebezpečnom islame: „Švédsko čoskoro zanikne!“

 1. great post, very informative. I wonder why the other specialists of this sector don’t understand this. You must proceed your writing. I’m sure, you’ve a great readers‘ base already!|

 2. Thanks on your marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you will be a great author. I will make certain to bookmark your blog and definitely will come back sometime soon. I want to encourage you to ultimately continue your great posts, have a nice weekend!|

 3. I simply want to tell you that I am just all new to weblog and honestly liked you’re web-site. Most likely I’m want to bookmark your website . You certainly have remarkable posts. Thanks for sharing with us your web-site.

 4. Can I simply say what a relief to discover someone that truly knows what they are talking about online. You definitely realize how to bring an issue to light and make it important. A lot more people ought to look at this and understand this side of your story. I was surprised you’re not more popular because you most certainly possess the gift.

 5. After I initially left a comment I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on every time a comment is added I recieve 4 emails with the exact same comment. Perhaps there is a way you are able to remove me from that service? Thanks.

 6. You’re so awesome! I don’t think I have read anything like this before. So wonderful to find someone with genuine thoughts on this issue. Seriously.. many thanks for starting this up. This web site is one thing that is needed on the internet, someone with a little originality.

 7. Thanks for sharing your ideas. I’d also like to state that video games have been ever evolving. Technology advances and inventions have made it easier to create authentic and interactive games. All these entertainment games were not as sensible when the real concept was first of all being experimented with. Just like other designs of technological innovation, video games also have had to advance as a result of many years. This is testimony towards the fast growth and development of video games.

 8. I’m amazed, I have to admit. Seldom do I come across a blog that’s equally educative and entertaining, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head. The issue is an issue that not enough people are speaking intelligently about. I am very happy I found this during my hunt for something regarding this.

 9. Everyone loves what you guys tend to be up too. This type of clever work and reporting!
  Keep up the awesome works guys I’ve incorporated you guys
  to blogroll.

 10. Faytech North America is a touch screen Manufacturer of both monitors and pcs. They specialize in the design, development, manufacturing and marketing of Capacitive touch screen, Resistive touch screen, Industrial touch screen, IP65 touch screen, touchscreen monitors and integrated touchscreen PCs. Contact them at http://www.faytech.us, 121 Varick Street, New York, NY 10013, +1 646 205 3214.

 11. Hello, I believe your blog could possibly be having internet browser compatibility problems. When I take a look at your site in Safari, it looks fine however when opening in IE, it’s got some overlapping issues. I simply wanted to give you a quick heads up! Besides that, great website.

 12. Having read this I thought it was very enlightening. I appreciate you taking the time and energy to put this informative article together. I once again find myself personally spending a lot of time both reading and commenting. But so what, it was still worth it!

 13. I’m not sure where you are getting your information,
  but good topic. I needs to spend some time learning more
  or understanding more. Thanks for fantastic information I was looking for this information for my mission.

 14. Howdy! This blog post couldn’t be written much better! Reading through this article reminds me of my previous roommate! He constantly kept talking about this. I’ll send this information to him. Pretty sure he’s going to have a great read. I appreciate you for sharing!

 15. This is the right blog for anyone who would like to understand this topic. You understand so much its almost tough to argue with you (not that I really will need to…HaHa). You definitely put a new spin on a subject which has been written about for decades. Wonderful stuff, just wonderful.

 16. Aw, this was an incredibly good post. Taking a few minutes and actual effort to make a great article… but what can I say… I put things off a lot and never manage to get nearly anything done.

 17. Hi there! This post could not be written much better! Going through this article reminds me of my previous roommate! He continually kept talking about this. I am going to send this post to him. Fairly certain he’s going to have a good read. Many thanks for sharing!

 18. Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall look of your website is wonderful,
  as well as the content!

 19. I’m more than happy to find this page. I need to to thank you for your time for this particularly fantastic read!! I definitely savored every bit of it and I have you book marked to check out new things in your site.

 20. I’m very happy to uncover this great site. I want to to thank you for your time just for this wonderful read!! I definitely appreciated every part of it and i also have you bookmarked to see new information on your blog.

 21. MetroClick specializes in building completely interactive products like Photo Booth for rental or sale, Touch Screen Kiosks, Large Touch Screen Displays , Monitors, Digital Signages and experiences. With our own hardware production facility and in-house software development teams, we are able to achieve the highest level of customization and versatility for Photo Booths, Touch Screen Kiosks, Touch Screen Monitors and Digital Signage. Visit MetroClick in NYC at http://www.metroclick.com/ or , 121 Varick St, New York, NY 10013, +1 646-843-0888.

 22. I really love your website.. Very nice colors & theme. Did you create this website yourself? Please reply back as I’m hoping to create my own site and would like to find out where you got this from or just what the theme is named. Thank you!

 23. I simply hope to tell you that I am new to online blogging and pretty much valued your information. Very possible I am prone to bookmark your blog post . You really have fantastic article blog posts. Get Pleasure From it for sharing with us your favorite blog document

 24. Oh my goodness! Amazing article dude! Thanks, However I am experiencing difficulties with your RSS. I don’t know why I am unable to join it. Is there anyone else having identical RSS problems? Anybody who knows the solution can you kindly respond? Thanks!!

 25. I must thank you for the efforts you have put in penning this website. I really hope to check out the same high-grade content from you in the future as well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my own blog now 😉

 26. Howdy, There’s no doubt that your site could possibly be having browser compatibility problems. When I take a look at your site in Safari, it looks fine however when opening in IE, it has some overlapping issues. I simply wanted to provide you with a quick heads up! Aside from that, excellent site!

 27. I’m very happy to uncover this site. I want to to thank you for your time for this particularly wonderful read!! I definitely loved every part of it and I have you saved as a favorite to look at new things in your web site.

 28. After I initially commented I seem to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on whenever a comment is added I recieve 4 emails with the same comment. Perhaps there is a means you are able to remove me from that service? Many thanks.

 29. When I originally commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get 4 emails with the exact same comment. Perhaps there is a means you are able to remove me from that service? Thank you.

 30. An intriguing discussion is definitely worth comment. I do believe that you should publish more about this subject matter, it may not be a taboo subject but usually people don’t talk about such subjects. To the next! Best wishes.

 31. Nice post. I learn something new and challenging on websites I stumbleupon everyday. It’s always exciting to read articles from other authors and use a little something from their sites.

 32. I absolutely love your blog.. Pleasant colors & theme. Did you create this site yourself? Please reply back as I’m wanting to create my very own site and would like to learn where you got this from or just what the theme is named. Cheers!

 33. Hi! I could have sworn I’ve visited this blog before but after looking at some of the articles I realized it’s new to me. Regardless, I’m definitely happy I found it and I’ll be bookmarking it and checking back frequently!

 34. Howdy, There’s no doubt that your web site might be having browser compatibility problems. Whenever I look at your web site in Safari, it looks fine however, when opening in Internet Explorer, it has some overlapping issues. I just wanted to give you a quick heads up! Apart from that, great blog.

 35. I’m amazed, I have to admit. Rarely do I come across a blog that’s both equally educative and engaging, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head. The problem is an issue that not enough people are speaking intelligently about. I’m very happy that I came across this in my hunt for something regarding this.

 36. Oh my goodness! Amazing article dude! Many thanks, However I am experiencing troubles with your RSS. I don’t know why I cannot subscribe to it. Is there anyone else having identical RSS problems? Anybody who knows the answer will you kindly respond? Thanx.

 37. I truly love your blog.. Excellent colors & theme. Did you make this web site yourself? Please reply back as I’m trying to create my own personal site and would love to learn where you got this from or just what the theme is named. Kudos.

 38. I’m more than happy to find this web site. I need to to thank you for ones time due to this wonderful read!! I definitely really liked every part of it and i also have you saved as a favorite to check out new information in your web site.

 39. Howdy! This post couldn’t be written much better! Reading through this article reminds me of my previous roommate! He constantly kept preaching about this. I am going to send this article to him. Pretty sure he’s going to have a good read. Thanks for sharing!

 40. I blog quite often and I truly thank you for your information. The article has truly peaked my interest. I will take a note of your website and keep checking for new information about once a week. I subscribed to your RSS feed as well.

 41. After going over a few of the blog posts on your web page, I seriously appreciate your technique of writing a blog. I book marked it to my bookmark website list and will be checking back in the near future. Please check out my web site too and let me know what you think.

 42. I absolutely love your site.. Pleasant colors & theme. Did you create this web site yourself? Please reply back as I’m planning to create my very own website and would love to know where you got this from or exactly what the theme is named. Thanks!

 43. I really love your site.. Great colors & theme. Did you create this web site yourself? Please reply back as I’m trying to create my own website and would love to know where you got this from or exactly what the theme is named. Kudos!

 44. Right here is the right site for anybody who wants to find out about this topic. You know so much its almost hard to argue with you (not that I personally will need to…HaHa). You certainly put a brand new spin on a topic which has been discussed for decades. Great stuff, just excellent.

 45. An impressive share! I have just forwarded this onto a colleague who was doing a little research on this. And he actually bought me lunch due to the fact that I found it for him… lol. So let me reword this…. Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending time to talk about this matter here on your blog.

 46. Sapid Agency is a Search Engine Optimization company in New York City that provides SEO Services. Their proprietary SEO strategies help struggling websites and aspiring business owners to rank their websites higher in multiple search engines like Google , Yahoo and Bing. They provide local and gmb map ranking for businesses in NYC and many other local areas. Find more at https://www.sapidagency.com/ @ 145 E 57TH NEW YORK, NY 10022, USA, +1 971 341 5608 USA

 47. I’m very happy to uncover this web site. I want to to thank you for your time due to this fantastic read!! I definitely really liked every little bit of it and i also have you saved as a favorite to look at new stuff on your blog.

 48. After I initially left a comment I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each time a comment is added I get four emails with the same comment. There has to be a means you can remove me from that service? Many thanks.

 49. I really love your site.. Great colors & theme. Did you make this amazing site yourself? Please reply back as I’m hoping to create my own personal blog and want to know where you got this from or what the theme is named. Thank you.

 50. I absolutely love your website.. Great colors & theme. Did you build this website yourself? Please reply back as I’m looking to create my very own website and would love to learn where you got this from or what the theme is called. Thank you!

 51. MetroClick specializes in building completely interactive products like Photo Booth for rental or sale, Touch Screen Kiosks, Large Touch Screen Displays , Monitors, Digital Signages and experiences. With our own hardware production facility and in-house software development teams, we are able to achieve the highest level of customization and versatility for Photo Booths, Touch Screen Kiosks, Touch Screen Monitors and Digital Signage. Visit MetroClick in NYC at http://www.metroclick.com/ or , 121 Varick St, New York, NY 10013, +1 646-843-0888.

 52. Aw, this was a really nice post. Finding the time and actual effort to make a superb article… but what can I say… I procrastinate a lot and don’t seem to get anything done.

 53. Having read this I thought it was extremely informative. I appreciate you spending some time and energy to put this informative article together. I once again find myself spending a lot of time both reading and leaving comments. But so what, it was still worthwhile.

 54. You’re so cool! I do not believe I’ve read anything like that before. So great to find somebody with some genuine thoughts on this subject. Really.. many thanks for starting this up. This web site is something that is needed on the web, someone with a bit of originality.

 55. I merely want to tell you that I am new to blogging and extremely cherished your report. Most likely I am prone to save your blog post . You undoubtedly have memorable article information. Be Thankful For it for giving out with us all of your internet report

 56. Faytech North America is a touch screen Manufacturer of both monitors and pcs. They specialize in the design, development, manufacturing and marketing of Capacitive touch screen, Resistive touch screen, Industrial touch screen, IP65 touch screen, touchscreen monitors and integrated touchscreen PCs. Contact them at http://www.faytech.us, 121 Varick Street, New York, NY 10013, +1 646 205 3214.

 57. An outstanding share! I have just forwarded this onto a colleague who has been doing a little homework on this. And he in fact ordered me lunch because I found it for him… lol. So let me reword this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanx for spending some time to talk about this issue here on your web site.

 58. I’m impressed, I must say. Seldom do I encounter a blog that’s both educative and interesting, and without a doubt, you have hit the nail on the head. The issue is something that not enough people are speaking intelligently about. I am very happy I found this in my search for something relating to this.

 59. I merely need to tell you that I am new to wordpress blogging and genuinely liked your work. Very possible I am likely to store your blog post . You truly have fabulous article content. Value it for giving out with us your very own internet document

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *