Slovensko

Bukovský vyzýva prezidentku, aby podala podnet na Ústavný súd, kvôli núdzovému stavu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Lekár Igor Bukovský, ktorý sa preslávil svojim nie veľmi pozitívnym pohľadom na vládu a jej opatrenia proti koronavírusu, vyzýva prezidentku, poslancov alebo Generálnu prokuratúru SR, aby podali podnet na Ústavný súd, kvôli vyhlásenému núdzovému stavu.

Podľa Bukovského totiž na Slovensku neexistujú podmienky na to, aby bol v platnosti núdzový stav, ktorý vláda prednedávnom vyhlásila.

V ústave Slovenskej republiky sa píše: „Núdzový stav môže vláda vyhlásiť len za podmienky, že došlo alebo bezprostredne hrozí, že dôjde k ohrozeniu života a zdravia osôb, a to aj v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie, životného prostredia alebo k ohrozeniu značných majetkových hodnôt v dôsledku živelnej pohromy, katastrofy, priemyselnej, dopravnej alebo inej prevádzkovej havárie; núdzový stav možno vyhlásiť len na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území.“

Doktor Igor Bukovský po konzultáciach s expertmi na ústavné právo, ale aj zvážení všetkých epidemiologických a medicínskych faktov a z dôvodovej správy vlády pri vyhlásení núdzového stavu prišiel so zaujímavými zisteniami.

„A my označujeme na Slovensku situáciu slovom pandémia hoci máme momentálne 93 pozitívnych výsledkov PCR testov na 100 000 obyvateľov. A znovu sa vráťme k tomu, že pozitívny výsledok PCR testu nevieme presne čo znamená… tvrdiť, že je to 93 chorých ľudí nezodpovedá pravde. A je to ďaleko od čísla 3000 chorých na 100 000 obyvateľov, aby sme mohli vyhlásiť epidémiu,“ tvrdí Bukovský.

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme