Budú zdravotníci chodiť po domoch a testovať ľudí? Minister Naď si to vie predstaviť - MAGAZÍN 1
Slovensko

Budú zdravotníci chodiť po domoch a testovať ľudí? Minister Naď si to vie predstaviť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister obrany Jaroslav Naď po stredajšom rokovaní vlády uviedol, že v hre je viacero možností, ako by prebehlo celoplošné testovanie.

Naď pripustil, že si vie predstaviť aj formu testovania, kde by ľudí zdravotníci testovali doma. „Bez toho, aby som prejudikoval nejaké rozhodnutie, v Abu Dabí v Spojených arabských emirátoch, odkiaľ sme sa aj s pánom ministrom zahraničných vecí Korčokom vrátili, to teraz práve takto robia,“ oznámil. 

Ďalej poznamenal, že v hre je aj akýsi hybridný systém, kde by v obciach zdravotníci navštevovali domácnosti, v mestách by sa konalo testovanie ako doteraz. „Tých možností je veľa, všetko má svoje výhody a nevýhody. Otázka je, ako to logisticky zabezpečiť, ale o tom bude rokovať ústredný krízový štáb,“ zdôraznil.

„Či už sa bude diať celoplošné testovanie alebo nie, budú potrebné minimálne pre cielené testovanie vo vybraných lokalitách či ohrozených skupinách,“