Slovensko

Bude teda tvrdý lockdown pre všetkých? Asi to zase bude celé inak, ako sa čakalo. Totálny chaos?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Už od včera dostávame rôzne informácie o tom, ako by mal vyzerať nový lockdown. Ten by sa mal týkať aj plne zaočkovaných. Minister Lengvarský chcel úplne trojtýždňový lockdown pre všetkých.

Koaliční lídri z vlády sa už dohodli na sprísnení opatrení. Či bude platiť úplný tvrdý lockdown čo najskôr sa však verejnosť ešte nedozvedela. Výsledky budú známe až v stredu po rokovaní vlády.

Opatrenia majú byť ale iné, ako sa najprv čakalo. Vyhlásil to po rokovaní vlády minister Krajniak (Smer Rodina) Istých výhod by sa mohli dočkať zaočkovaní ľudia, informuje Pravda.sk.

Aj premiér Eduard Heger vyhlásil ešte pred rokovaním vlády, že situácia je vážna a čaká nás sprísnenie opatrení.

„Predseda vlády SR Eduard Heger v žiadnom prípade nebude hazardovať so životmi zaočkovaných, či nezaočkovaných, a preto sa intenzívne zaoberá možnosťou trojtýždňového lockdownu pre všetkých obyvateľov, ako to navrhuje Ministerstvo zdravotníctva SR a konzílium odborníkov. Práve názor odborníkov je v tomto smere pre predsedu vlády kľúčový,“ informovala hovorkyňa premiéra Ľubica Janíková.

Ľudia opäť kritizujú vládu, pretože nevie jasne povedať, čo a ako bude a to spôsobuje chaos „To už nie je normálne! Pandémia je tu dva roky a oni stále menia všetko každý deň. Ide im fakt o to, aby naša ekonomika a moje podnikanie skrachovalo?!“ napísal jeden z diskutujúcich.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *