Politika Spoločnosť

Bude Slovensko liberálne?

Najnovšie prezidentské prieskumy ukazujú prospech liberálneho kandidáta Roberta Mistríka a jeho ďalší liberálny spojenec Zuzana Čaputová, ktorá by sa mala vzdať, v jeho prospech, na tom tiež nieje najhoršie. To znamená, že ak voliči Čaputovej dajú hlas Mistríkovi, máme tu viac, ako jasnejšie, opäť silného liberálneho prezidenta.

Pre konzervatívnejších voličov, ktorí vidia, čo dokáže liberálna politika (hlavne na západe), je to dôvod na poplach. Horšie však je, že voliči pronárodných kandidátov sa nie veľmi dokážu spojiť a často trieštia hlasy. Dôkazom toho sú aj posledné krajské voľby v Banskej Bystrici, kde liberálna úderka totálne porazila pronárodného kandidáta.

Je síce pravdou, že vo voľbách do VÚC, kde zvíťazil liberál Lunter, bola obrovská mediálna kampaň proti jeho oponentovi, no tú istú situáciu máme aj pri terajších prezidentských voľbách, a je preto veľmi predvídateľné, že prezidentské voľby vyhrá liberálny kandidát Robert Mistrík, ktorý je podporovaný všetkými možnými spôsobmi.

Mistríkové víťazstvo bude len ďalším dôkazom toho, že Slovensko sa rúti do silnej liberálnej politiky, a tá bude opäť víťaziť aj v parlamentných voľbách.

zdroj: TASR

2 Replies to “Bude Slovensko liberálne?

  1. Ja by som len rád vedel, kto si vymýšľa takéto prieskumy a na čí podnet sú takto prezentované. Podľa mňa sa vôbec nezakladajú na pravde a slúžia iba na dezinformáciu verejnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *